Ana Sayfa » Haberler » HAK-İŞ MİRAÇ GECESİNDE DEPREMDE KAYBETTİKLERİMİZİ DUALARLA ANDI 

HAK-İŞ MİRAÇ GECESİNDE DEPREMDE KAYBETTİKLERİMİZİ DUALARLA ANDI 

Konfederasyonumuz HAK-İŞ, Miraç Gecesi münasebetiyle depremde kaybettiklerimizi Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde dualarla andı. HAK-İŞ Kudüs Komitesi tarafından “Türkiye’m Geçmiş Olsun, Başımız Sağ Olsun” temasıyla gerçekleştirilen programda Lokma ve Süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Miraç Gecesi münasebetiyle 17 Şubat 2023 tarihinde HAK-İŞ Kudüs Komitesi tarafından düzenlenen Lokma ve Süt Dağıtımı Programına, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Kurucu Başkanımız ve HAK-İŞ Filistin ve Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut, Genel Sekreterimiz Oğuz Aksoy, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, Genel Sekreter Yardımcımız Mehmet Yeşilyurt, Şube Başkanlarımız, Sendikamız Genel Merkez Filistin Ve Kudüs’e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Şeyma Türkoğlu, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, HAK-İŞ Kudüs Komitesi üyeleri ve Genel Merkez çalışanlarımız katıldı.

“Bu Miraç Gecesinde Hüzünlüyüz”

Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Miraç Gecesini büyük bir hüzünle idrak ediyoruz. HAK-İŞ olarak, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak başlayan ve 11 ilimizi etkileyen, “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

“Bu Gece Bütün Dualarımız Kaybettiklerimiz İçin Olacak”

Ülkemizde yaşanan felaket nedeniyle, başta İslam Alemi olmak üzere, vicdan sahibi bütün insanlığın hüzün içerisinde olduğunu ifade eden Arslan, “Bu kutlu gecede bütün dualarımız, depremde kaybettiğimiz canlar için olacaktır. Bir daha ki Miraç Kandili’ne depremin yaralarının sarılması, yaralı vatandaşlarımızın şifa bulması, depremde yıkılan şehirlerimizin yeniden imar edilerek ayağa kalkması ve elbette özgür Kudüs, bağımsız Filistin’e ulaşmak temennisiyle, İslam âleminin; işçilerin, emekçilerin ve aziz milletimizin mübarek Miraç Kandil’ini tebrik ediyoruz” dedi.

Miraç Gecesi münasebetiyle Hacı Bayram-ı Veli Cami avlusunda HAK-İŞ Kudüs Komitesi tarafından ”Türkiye’m Geçmiş Olsun, Başımız Sağ Olsun” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte lokma ve süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Programa katılanlara HAK-İŞ Kudüs Komitesi tarafından hazırlanan ve Müslümanlar için Mescid-i Aksa’nın önemini belirten broşürler dağıtıldı.