Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY, ÇAYIROVA BELEDİYESİ ARGEN A.Ş. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ERSOY, ÇAYIROVA BELEDİYESİ ARGEN A.Ş. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, 17 Mart 2023 tarihinde Sendikamız ile Çayırova Belediyesi iştiraki Argen A.Ş. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Yapılan imza törenine Genel Başkan Yardımcımız Ersoy’un yanı sıra; Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli Şube Başkanımız Muharrem Subaşı ve Yardımcıları, Çayırova Belediyesi yetkilileri ile iş yeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Karşılıklı hoşgörüye dayanan toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizi üyelerimizi mutlu edecek bir şekilde tamamladığımız için gururluyuz diyen Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy, “HİZMET-İŞ Sendikası 45 yıldır ülkemizin, milletimizin ve işçilerimizin yanındadır. Bugün ülkemiz doğal afetler nedeniyle zor günlerden geçiyor ancak bölgede yaşananları çalışmalarımızla, dayanışmamızla ve birliğimizle aşacağız. Sendikamız gibi deprem bölgesinin yeniden imarı için canla başla çalışan başta Çayırova Belediyesi Başkanımız Bünyamin Çiftçi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Çayırova Belediyesi Başkanı Bünyamin Çiftçi ise; “İşçi ve emekçi kardeşlerimizi mutlu eden sözleşmemiz hayırlı ve uğurlu olsun. İşçi kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bağıtlanan sözleşmeyle birlikte Çayırova Belediyesi’nde en düşük ücret 14 bin 800 TL oldu. Sözleşme gereğince ayrıca haftalık çalışma saati 40 saate indirilirken, 40 günlük ilave tediye, Ramazan Bayramı’nda 3 bin TL, Kurban Bayramı’nda 5 bin TL ve izin harçlığı olarakta 1.500 TL verilmesi konularında da anlaşma sağlandı.