Ana Sayfa » Haberler » GENEL BAŞKAN VEKİLİMİZ KESKİN, ‘TÜRK-AZERBAYCAN BİRLİĞİ’NİN ZAFERİ’ KONFERANSINA KATILDI

GENEL BAŞKAN VEKİLİMİZ KESKİN, ‘TÜRK-AZERBAYCAN BİRLİĞİ’NİN ZAFERİ’ KONFERANSINA KATILDI

Genel Başkan Vekilimiz Mehmet Keskin, 3 Kasım 2022 tarihinde ‘Türk-Azerbaycan Birliği’nin Zaferi: Şuşa’nın Jeopolitik Önemi ve Çok Kültürel Mirastaki Yeri’ temalı uluslararası konferansa katıldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi, Küresel Dayanışma ve Analitik Araştırma Merkezi ve Azerbaycan Su İşçileri Sendikası tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen konferansa Keskin’in yanı sıra; HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı ve İstanbul 3 No’lu İETT Şube Başkanımız Mustafa İluk, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşan Genel Başkan Vekilimiz Mehmet Keskin, “HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak, Türk devlet ve topluluklarıyla ikili ilişkilerin geliştirilmesi önceliklerimiz arasında bulunmaktadır. Bu nedenle, bugün gerçekleştirilmekte olan bu konferansı önemsiyoruz. Bu Konferanstan hem Türkiye-Azerbaycan, hem de iki kardeş ülkenin sivil toplum örgütleri yararına önemli sonuçlar çıkacağına inanıyorum” dedi.

“Şuşa için üzerimize düşenleri yapmaya hazırız”

Şuşa’nın özgürlüğüne kavuşmasını Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin zaferi olarak gördüklerini belirten  Keskin, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin derdini kendi derdi olarak gören bir emek örgütüyüz. Şuşa’nın 28 yıl süren ızdırabını, kendi ızdırabı olarak gören ve bunun çözümü için mücadele veren sendikayız. HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak, Azerbaycanlı kardeşlerimizle bölgenin topyekûn kalkınması ve huzurun kökleşmesi için üzerimize düşenleri bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapmaya, tüm samimiyetimizle hazırız” şeklinde konuştu.