Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE KADIŞEHRİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE KADIŞEHRİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Zam birinci yıl yüzde 20; ikinci ve üçüncü yıllarda ise memur maaşlarındaki artış oranında yapılacak.

Kadışehri Belediyesi ile imzaladığımız 3 yıl süreli Toplu İş Sözleşmesine (TİS’e) göre; ücret zammı birinci yıl %20; ikinci ve üçüncü yıllarda ise memur maaşlarına gelecek zam oranında olacak.

Sendikamız ile Yozgat/Kadışehri Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi imza törenine, Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut, Sendikamız Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Yazı İşleri Müdürü Mahir Karabulut, Mali Hizmetler Müdür Vekili İsmail Varol, İşyeri Sendika Temsilcimiz Kani Toy ve sendikamız üyesi işçiler katıldı.

Sendikamız Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, toplu-iş sözleşmesinin 3 yıl süreli olarak imzalandığını belirterek, “Ücret zammı birinci yıl için sosyal haklar hariç % 20; ikinci ve üçüncü yıl Devlet Memurları maaşlarına gelen zam net olarak uygulanacak. Ayrıca sosyal haklarda % 20 oranında artış sağlandı. Belediye başkanımıza şahsım, yönetim kurulumuz ve gece-gündüz demeden çalışan işçi kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum. İmzalanan toplu-iş sözleşmesinin belediyemize, sendikamıza ve işçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.