Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » YBK İNŞAAT, SARIKAYA VE KARAYAKUP BELEDİYELERİNDE TİS

YBK İNŞAAT, SARIKAYA VE KARAYAKUP BELEDİYELERİNDE TİS

Yozgat Şube Başkalığımız ile YBK İnşaat, Sarıkaya ve Karayakup Belediyelerinde yürütülen TİS görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

YBK İNŞAAT TEMİZLİK VE TİCARET LTD. ŞTİ.       

Sendikamız ile YBK İnşaat Temizlik ve Ticaret Ltd. Şt arasında 35 üyemizi kapsayan 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Asgari ücretle çalışan üyelerimizin maaşlarında sözleşme ile birinci yıl ilk altı ay için %40 oranında artış sağlandı. Her altı ayda bir %4 ücret zammı uygulanacak.  Sosyal haklarda ise yemek yardımı günlük 8, yakacak yardımı aylık 60, taşıt yardımı aylık 60, bayram harçlığı net 120, öğrenim yardımı ise net 120 TL olarak gerçekleşti..

Toplu iş sözleşmesi imza törenine Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Belediye başkan yardımcısı Şahin Kılınçaslan ile YBK Şirket Müdürü Mehmet Kaya ve üyelerimiz katıldılar.

SARIKAYA BELEDİYESİ

Sendikamız ile Sarıkaya belediyesi arasında dokuzuncu dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. İki yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile ücret zammı sosyal haklar hariç üyelerimizin maaşlarında birinci yıl ilk altı ay için %12 olarak gerçekleşti. Diğer her altı ay için ise yevmiyelere % 5 zam uygulanacak. Böylece üyelerimizin eline geçecek en düşük maaş 3 bin, en yüksek maaş ise 3 bin 400 TL olacak.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, başta Sarıkaya belediye başkanı Av. Ömer Açıkel olmak üzere, sözleşmede emeği geçenlere teşekkür etti. Zararsız, “sözleşmemiz belediyemize sendikamıza ve tüm sendikamız üyesi işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel de kendisinin de bir işçi çocuğu olduğunu hatırlatarak, “Alınteri ve emeğin üzerine pazarlık olmaz. Sizlerin hak ettiği ücret bu değil daha fazlası, isterdim ki sizlere daha fazla ücret verebilelim Göreve geldiğimizden bu güne kadar da Allah bizi sizlere karşı mahcup etmedi. Çok şükür alacaklarınızı gününde ödedi” dedi.

KARAYAKUP BELEDİYESİ

Sendikamız ile Karayakup Belediyesi arasında iki yıl süreli toplu iş sözleşmesi Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız ile Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan tarafından imzalandı.

Toplu İş sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar hariç birinci yıl %10, ikinci yıl %8 oranında gerçekleşti.