Ana Sayfa » Haberler » ARSLAN: “ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

ARSLAN: “ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı arasında 12 Temmuz 2018 tarihinde işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği protokolüne Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, gaziler ve basın mensupları katıldı.

Protokol, Genel Başkanımız Mahmut Arslan ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar tarafından imzalandı.

Protokol ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensupları, köy korucularının kutsal görevleri yerine getirirken yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla Gazilik unvanı verilen kahramanlarımız, vazife malulleri ve şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine destek olmak amaçlanıyor.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, şehit ve gazilerin hayatımızın önemli bir parçası olduğunu belirterek, “Bugün HAK-İŞ ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı için tarihi bir gündür. Vakfımızın merkezinde böyle tarihi bir protokolü imzalama imkanı bulduğumuz için HAK-İŞ olarak gerçekten gururluyuz. Özellikle yüzyıllık geçmişimize ve yakın tarihimize baktığımızda hepimizin yakınında, her evde kaçınılmaz olarak gazi ve şehit yakınları var. Bu toplum, gerektiğinde gözünü kırpmadan vatanı, değerleri, inançları, bağımsızlık ve özgürlüğü için hayatını feda edebilecek bir toplumdur. Ülkemizin zor zamanlarında mücadele eden bu insanları normal zamanlarda da hatırlamak, onlarla beraber olmak ve onların sorunlarıyla yüzleşmek, onlarla el ele vermek aslında bir sorumluluk ve vatan borcumuzdur” dedi.

“PROTOKOLÜ VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLI BİR FAALİYET OLARAK GÖRÜYORUM”

Günlük rutin işlerle birlikte gazi ve şehit aileleriyle her zaman birlikte olmayı işlerinin bir parçası olarak gördüğünü anlatan Arslan, “Vakıf Başkanımız Lokman Aylar’la yaptığımız uzun müzakereler sonucunda böyle bir protokolü imzalama kararı aldık. Bugün vakfımızın yöneticileriyle beraber olmak bizim için büyük bir onurdur. Hayırlı bir yola çıktık. Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız için her türlü katkı ve destek vermeye devam edeceğiz. Bugün imzaladığımız protokolü vatanımız ve milletimiz için hayırlı bir faaliyet olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı ile birlikte hayırlı bir yola çıktıklarını belirten Arslan, “Bu protokolün ülkemiz, bağımsızlığımız, özgürlüğümüz ve HAK-İŞ için hayırlı olmasını diliyorum. 700 bine yakın üyesi ve 22 sendikasıyla birlikte Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi olan HAK-İŞ mensuplarının da bizimle aynı hassasiyetleri taşıdığını belirtmek isterim” dedi.

“BU ANLAŞMA İLE UMUTLARIMIZ YEŞERDİ”

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar da yaptığı konuşmada, HAK-İŞ ile imzalanan bu protokolü şehit ve gaziler için çok önemli bulduğunu belirterek, “Türkiye’nin en büyük konfederasyonlarından birisi olan HAK-İŞ ile bu protokolü imzalamaktan onur ve şeref duyduk. Bu protokolün diğer örgüt ve STK’lara da örnek olmasını temenni ediyorum. Bizler bu milletin ve bu devletin gazileriyiz. Birileri bu bayrak için, millet için, çocuklarımız için, evlatlarını yetim bırakıyorlar. Herkesin bunun farkında olmasını istiyoruz. Hiçbir karşılık beklemeden bu bedeli ödedik ve başka hiçbir şey beklemiyoruz, tek beklediğimiz vefadır. Bugün bu anlaşma ile umutlarımız yeşerdi, bu anlaşmayla birlikte bir kez daha yalnız olmadığımızı gördük. Bu ülkeye bir bedel ödemenin ne kadar onurlu olduğunu gördük. HAK-İŞ Genel Başkanımıza, tüm gazi ve şehit aileleri adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İmza töreni 15 Temmuz Gazisi tarafından yapılan dua ve Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın gazilerle birlikte toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.