HİZMET-İŞ’TEN TROY KART’A GEÇME ÇAĞRISI

ÜYELERİMİZİ TROY ALTYAPISINA SAHİP KART’LARI KULLANMAYA DAVET EDİYORUZ

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Filistin’in haklı davasına destek vermek amacıyla, teşkilat mensuplarımıza, üyelerimize, işverenlerimize ve milletimize yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY’a geçmesi yönünde çağrı yaptı.

Arslan, ayrıca 290 bin üyemizi, harcamalarında çeşitli avantajlar sunan ve TROY altyapısını kullanan ‘HAK-KART’larını aktif bir şekilde kullanmaya davet etti.

Hizmet-İş, HAK-KART ile troy özellikli sisteme daha önce geçiş yapmıştı

Geçtiğimiz haziran ayında bir lansman toplantısı ile kamuoyuyla paylaşılan ‘HAK-KART’ın dağıtımı tamamlanarak kullanıma açılmış ve böylece, yerli ve milli ödeme sistemi olan TROY’a geçilmişti.

‘HAK-KART’ı aktif olarak kullanılmaya davet eden Arslan, hangi banka ile çalışılıyor olursa olsun mevcut kartları, TROY altyapısına sahip Kartları Kart ile değiştirme çağrısı yaptı.

Arslan’dan Troy Kart’a Geçme Çağrısı

Genel Başkanı Mahmut Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Siyonist İsrail Devleti, uluslararası hukuku hiçe sayarak, sistematik bir şekilde tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım yapmaktadır.

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de, özellikle de Gazze’de hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden soykırım yapan terör devleti İsrail’i şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. HAK-İŞ olarak, Filistin’de evlerinden zorla çıkartılan, İsrail’in uyguladığı terör sonucunda şehit olan ve yaralanan, bombalar altında yaşam mücadelesi veren Filistinli, Gazzeli kardeşlerimizin yanında olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak, Siyonist İsrail devletinin katliamlarına sessiz kalan ve destekleyenlere karşı duruşumuzu en net şekilde ifade etmek adına bazı inisiyatifler geliştirdik.

Gazze’de günlerdir bombalanan, aç susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir insani yardım kampanyası başlattık. En kısa sürede teşkilatımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve destekle bağışlarımızı Gazze’ye ulaştıracağız.

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak, uluslararası sendikal hareketi Filistin’i destekleme ve Filistin’deki katliamlara karşı ortak bir tavır almaları konusunda çağrıda bulunuyor ve uluslararası alandaki mücadelemizi etkin ve aktif bir şekilde yürütüyoruz.

Tüm üyelerimizi, yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY’u kullanmaya davet ediyoruz

850 bin üyemizi, Siyonist işgalci İsrail devleti ile yakın ilişkide olan kart sistemleri yerine, ülkemizin gururu olan yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY’u kullanmaya davet ediyoruz.

TROY, Bankalar Arası Kart Merkezi tarafından kurulan ve işletilen yerli ve milli bir kartlı ödeme sistemidir. TROY’un banka ve elektronik para kuruluşu olarak 55 üyesi bulunmaktadır. TROY logolu kartlar, yurt içinde tüm ATM, POS ve e-ticaret işlemlerinde kullanılabildiği gibi dünyanın 180 ülkesinde de geçerliliği bulunmaktadır. TROY kartlar ile bankaların anlaşmalı olduğu işyerlerinde taksit yapılabilmekte, puan kazanılabilmektedir. Üyelerimizin, mevcut kartlarını TROY kartla değiştirmek için herhangi bir ücret ödemesine gerek bulunmamaktadır. Bankalar TROY kart taleplerini karşılamak zorundadır ve üyelerimizin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır.

HAK-İŞ olarak, üye sendikalarımıza, sendikalarımızın çalışanlarına, 850 bin üyemize, üyelerimizin ailelerine ve milletimize Gazze’de yaşanan vahşet ve soykırıma karşı durmak adına diğer kart sistemleriyle eşit imkanlara sahip olan yerli ve milli sistemimiz olan TROY’a geçiş yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Bu konuda ilk adımı da HAK-İŞ çalışanları atmış ve TROY karta en kısa zamanda geçmiş olacaktır.

Haydi, büyük HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ ailesi, hassasiyetinize güveniyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY ile Gazzeli kardeşlerimizin yanında olalım. Kartınız hangisi olursa olsun, sağ alt köşesinde TROY olsun.”

This will close in 0 seconds