Ana Sayfa » Teşkilat Haberleri » İETT ŞOFÖRLERİNE YÖNELİK SALDIRILARI PROTESTO ETTİK

İETT ŞOFÖRLERİNE YÖNELİK SALDIRILARI PROTESTO ETTİK

İETT’de çalışan üyelerimize yönelik son günlerde artan saldırıları yaptığımız basın açıklamasıyla protesto ettik.

Kadıköy’deki Uzunçayır otobüs durağında gerçekleştirilen basın açıklamasına; HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı ve İstanbul 3 No’lu İETT Şube Başkanımız Mustafa İluk, İstanbul 2 No’lu İETT Şube Başkanımız Abdullah Kaya, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman, İstanbul 11 No’lu Şube Başkan Yardımcılarımız Mahmut Demir ve İdris İnci, Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Adem Yavuz, İstanbul 2 No’lu İETT Şube Başkan Yardımcımız Musap Yücel, İstanbul 3 No’lu İETT Şube Başkan Yardımcımız Uğur Elkol, İstanbul 5 No’lu Şube Başkan Yardımcımız Nevin Er, Öz Sağlık -İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Murat Kaytaran, Öz Sağlık -İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç, Öz Sağlık -İş Sendikası İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Temel Yazıcı,  Öz İplik-İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Hacı Bayram Önal, Öz Güven-Sen İstanbul 1  No’lu Şube Başkanı Erkan Emanet üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Üyelerimiz ‘Şiddetin her türlüsüne karşıyız’ ‘Şoförümüz yalnız değildir’ ve ‘Şoföre uzanan eller kırılsın’ pankartları açarak son günlerde yaşanan şiddet olaylarına tepki gösterdi.

Konuyla ilgili basına açıklamada bulunan HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı ve İstanbul 3 No’lu İETT Şube Başkanımız Mustafa İluk, “İETT’yi üyelerimizin bir daha şiddete maruz kalmaması için acil önlemler almaya davet ediyoruz. Hoşnutsuzluk durumlarında şiddet dili başvurulan ilk araç haline gelmiştir. Bu olaylara karşı caydırıcı cezalar, önlemler ve şiddete sıfır tolerans içeren politikaların hızlıca hayata geçirilmesini istiyoruz. Saldırıya uğrayan üyelerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.  Saldırganların en ağır cezayı almaları için sürecin takipçisi olacağız” dedi.