Ana Sayfa » Teşkilat Haberleri » BALIKESİR ŞUBEMİZ, 18 MART’TA HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI KOCASEYİT İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

BALIKESİR ŞUBEMİZ, 18 MART’TA HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI KOCASEYİT İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Balıkesir Şube Başkanlığımız, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü’nde, HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası Kocaseyit İlkokulu öğrencilerini ziyaret ederek, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevindirdi.

Anlamı bir günde öğrencilerle birlikte oldukları için mutlu olduklarını belirten Balıkesir Şube Başkanımız Savaş Dal, “Çanakkale Zaferi milletimiz için tarihi bir dönüm noktasıdır.  Çanakkale’de verdiğimiz mücadele göstermiştir ki; bu ülke tüm yokluğa rağmen kolayca alt edilebilecek bir millet değildir. Çanakkale emperyalistlerin kaybettiği yerdir. Tüm şehit kahraman atalarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Dal: “Eğitim için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız”

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası İlkokulu’nun değerli bir eser olduğunu söyleyen Dal, “Çanakkale’nin sembol kahramanlarından Seyit Onbaşı adına yaptırdığımız okul, Sendikamızın eğitime bakışını gösterten başat eserlerden biridir. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak, eğitiminde fırsat eşitliğini savunuyoruz. Bunun için sadece Balıkesir’de değil, tüm Türkiye’de tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrası Şehit Seyit Onbaşı’da mezarı başında dualarla anıldı.