Ana Sayfa » Manşet » YOZGAT BELEDİYESİ PERSONEL LİMİTED ŞİRKETİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

YOZGAT BELEDİYESİ PERSONEL LİMİTED ŞİRKETİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Sendikamız ile Yozgat Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında 503 üyemizi kapsayan toplu iş sözleşmesi Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in katılımlarıyla imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, belediye başkan yardımcıları Ahmet Akgün, Talip Karslıoğlu, Şahin Kılınçaslan, Serdar Açıkgöz, Personel Limited Şirketi Müdürü Ali Uğur Kılıçaslan, işyeri sendika temsilcilerimiz, komitelerimizin başkanları ve üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

İmza töreninde konuşan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Yozgat Belediyesi Personel Limited Şirketi ile imzalanan toplu iş sözleşmesinin örnek bir sözleşme olduğunu belirtti.

Taşeron işçiler adına imzalanan toplu iş sözleşmesinin, sendikamızın 2007 yılında çalışmalarına başlayıp 2014 yılında büyük bir kampanyaya dönüştürerek aynı yıl bazı haklar elde ettiği ve 2017 sonunda da kadroyla sonuçlandırdığı taşeron mücadelesinin sonucu olduğunu kaydeden Keskin, kadronun ve sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan da işçilerin kadroya geçişlerinde yardımcı olduklarını kaydederek, hem kadronun hem de sözleşmenin hayırlı olmasın temennisinde bulundu.

Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız ise “Taşeronla mücadelede çıktığımız yolda hayaller gerçeğe dönüşmeye başladı. Bugün artık belediye şirketlerinde yetkilerimiz çıkıyor, toplu iş sözleşmesi imzalıyoruz. Bugün burada 696 sayılı KHK ile kadroya geçen üyelerimizin toplu iş sözleşmesini imzalıyoruz. İnşallah diğer kurumlarda da yetkilerimiz çıkar, bir an evvel toplu iş sözleşmelerimizi imzalarız” dedi.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin taban yevmiyelerine yüzde 5 zam yapıldı, bir maaş da ikramiye getirildi.

KESKİN, ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, daha sonra Yozgat Şubemizi ziyaret ederek, şube yönetim kurulu üyelerimizle bir araya geldi.