Ana Sayfa » Manşet » VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMIYLA İMZALANDI

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN’İN KATILIMIYLA İMZALANDI

Genel Başkan Yardımcı’mız Mehmet Keskin, 2 Şubat 2022 tarihinde sendikamız ile Van Büyükşehir Belediyesi, VASKİ Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir belediyesi şirketleri VASKİ Personel A.Ş. ile BELVAN Ulaşım A.Ş. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Üyelerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilen sözleşme törenine; Genel Başkan Yardımcı’mız Mehmet Keskin, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, Van Şube Başkanı’mız Fatih Akdeniz ve Şube Başkan Yardımcıları ile üyelerimiz katıldı.

KESKİN: “VAN’DA 32 YILDIR TEK BİLEK, TEK YÜREK HÂLİNDEYİZ”

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Genel Başkan Yardımcı’mız Mehmet Keskin, Van’ın sendikamızın ilk örgütlendiği şehirlerden biri olduğunu kaydederek; “Burada örgütlenmemiz, Vanlı işçi kardeşlerimizin daveti ve teveccühü üzerine 1990 yılında gerçekleşti. 32 yıldır tek bilek, tek yürek halindeyiz. Sendikacı-işçi ilişkisinden öte, kardeşliğimiz, dostluğumuz var. Van’da ne kadar güçlü ve değerli olduğumuza bugün bir kez daha şahitlik ediyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK, EN GÜÇLÜ VE ETKİN SENDİKASIYIZ”

Sendikaların üye sayılarına ilişkin 2022 Ocak ayı istatistiklerine göre, sendikamızın üye sayısının 243 bin 643’e ulaştı bilgisini paylaşan Keskin; “5 yıldır en büyük işçi sendikası konumumuzu devam ettiriyoruz. 5 yıldır HAK-İŞ Konfederasyonu’muzun, işkolumuzun ve ülkemizin en büyük, en güçlü ve en etkin sendikasıyız. Mücadelemizi omuzlayan teşkilatımıza ve üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“TÜM ÇALIŞANLARIN HAKLARINI EN İLERİ NOKTAYA YÜKSELTMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Taşeron emekçilerinin kadroya alınmasının HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendika’mızın çalışmaları ve çabaları sonucunda gerçekleşmiş bir mücadele olduğuna dikkat çeken Keskin, eski-yeni ayrımı yapmaksızın tüm çalışanların haklarını en ileri noktaya yükseltmek için mücadele ettiklerini söyledi.

İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle, Van Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ Genel Müdürlüğü ile VASKİ Personel Anonim Şirketi ve BELVAN Şirketi’nde çalışan üyelerimizin ekonomik ve sosyal şartlarını daha iyi noktaya taşıdıklarını belirten Keskin; “Üyelerimizin ücret ve sosyal haklarında yüzde 37’lere varan oranlarda artış sağladık. Sosyal yardımlarda tatmin edici iyileştirmeler yapıldı. Türkiye ortalamasının çok çok üstünde gerçekleştirilen artışın bereketli olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

BİLMEZ: “HİZMET-İŞ ŞUBE YÖNETİCİLERİNİ KENDİMİZDEN GÖRDÜK”

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, temel amaçlarının Van halkının duasını almak olduğunu belirterek, imzalanan anlaşmanın herkes için hayırlı olmasını diledi.

Vali Bilmez; “Belediye halkına hizmeti kiminle yapar? İşçisiyle, çalışanıyla, emeğiyle yapar. Belediyeler de aynı aileler gibi gelirleri, giderleri olan, ayağını yorganına göre uzatmasını bilecek olan, bütçesinin farkında olacak olan kurumlardır. İmzaladığımız sözleşmenin arkasında durmamız lazım, karşılamamız lazım. Biz, gerçekten şartlarımızı zorladık. Masaya oturduğumuzdan farklı bir şekilde masadan kalktık. Hizmet-İş Şube Yöneticileri’ni kendimizden gördük. Bütçemizi ortaya koyduk, ne verebiliyorsak onu verdik. İşçi kardeşlerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

AKDENİZ: “TOPLU SÖZLEŞME 2 BİN 750 ÜYEYİ İLGİLENDİRİYOR”

Sendikamız Van Şube Başkanı Fatih Akdeniz de bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Akdeniz; “Van Büyükşehir Belediye’miz ve HİZMET-İŞ Sendikası Van Şube Başkanlığı’mız arasında yapılan toplu iş sözleşmemiz toplam 2 bin 750 üyemizi ilgilendiriyor. Toplu iş sözleşmelerinde belediye imkânlarını fazlasıyla zorlayarak bizlerden desteklerini esirgemeyen, çalışanların haklarının daha fazla olması için tüm imkânları seferber eden Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Toplu iş sözleşmesinin üyelerimize, ailelerine, belediyemize ve Hizmet-İş Sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.