Ana Sayfa » Manşet » TURHAL BELEDİYESİ İŞÇİLERİ MAĞDUR EDİLMEDİ

TURHAL BELEDİYESİ İŞÇİLERİ MAĞDUR EDİLMEDİ

Sendikamız ile Turhal Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

2015 yılından itibaren devam eden yetki tespit davası dolayısıyla imzalanamayan toplu iş sözleşmesi, davanın sonuçlanmasının ardından geçmişe yönelik olarak imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Tokat Şube Başkanımız Resul Demir ve Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanımız Av. Muhammed Nurbaki tarafından imzalandı.

Toplu iş sözleşmesini değerlendiren Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, üyelerimizin geçmişe yönelik mali kayıplarının telafi edildiğini belirterek, toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni etti.

Tokat Şube Başkanımız Resul Demir de “Sendikamız ile Turhal Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçileri kapsayan ‘Yetki Tespit Davası’ sonuçlanmıştır. Bu süreç 2015 yılında sendikamıza üye olan işçi arkadaşlarımızın haklı mücadelesi ile sonuçlanmıştır. Yapılan sözleşme ile üyelerimizin geçmişe yönelik mali kayıpları telafi edilmiş ve üyelerimiz enflasyon karşısında ezdirilmemiştir. Şube Başkanı olarak emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sendikamızın her daim işçinin ve emeğin yanında olduğunu buradan söylüyorum. Biz laf üreten değil, icraat üreten bir anlayışın temsilcileriyiz. Mahkeme süreci devam eden belediyelerimizde de bu süreçleri bitirip en iyi sözleşmeleri yapacağız. Bundan sonraki sözleşmelerde de aynı şekilde üyelerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.