Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » NİĞDE BELEDİYESİ PERSONEL A.Ş.’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

NİĞDE BELEDİYESİ PERSONEL A.Ş.’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

Sendikamız HİZMET-İŞ ile Niğde Belediyesi Personel A.Ş. arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlanarak Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın katılımlarıyla 28 Aralık 2018 tarihinde imza altına alındı. Arslan, Niğde İl Başkanlığımızın hizmet binasının açılışını da gerçekleştirdi.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Alay Belediye Başkanı Tevfik Özbek, Niğde İl Başkanımız Gökhan Demircioğlu, HAK-İŞ Niğde İl Başkanı Erkan Özgen, Niğde İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, AK Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye birim müdürleri, dernek ve kamu kurumlarının temsilcileri, sendikamız üyeleri ve basın mensupları katıldı.

ARSLAN: YILLAR YILI TAŞERONDA ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZIN HİÇ BİR SOSYAL HAKKI YOKTU

İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Adaleti ve hakkı teslim etmek zorundayız. Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum. Yıllar yılı taşeronda çalışan arkadaşlarımızın hiç bir sosyal hakkı yoktu. Özellikle belediye dışındakilerin çok ağır şartları vardı. Sadece sigortaları yatıyordu. Bir bölümünün maaşları asgari ücretin altındaydı ve bu arkadaşlarımız yarın işe gelme denildiği zaman gelmiyorlardı. Biz bu arkadaşların örgütlenmesi için yola çıktık ve bir kampanya yürüttük. Hangi iş kolunda, kim olursa olun taşeron işçileri örgütleyeceğiz diye yola çıktık. Bugün 1 milyona yakın taşeron işçinin kadro aldığı bir dönemi yaşıyoruz” dedi.

“HAK-İŞ OLARAK KADROYU HER PLATFORMDA DİLE GETİRDİK”

HAK-İŞ’in taşeron işçilerin kadro almasının önderliğini ve liderliğini yaptığını vurgulayan Arslan, “Bıkmadan usanmadan her platformda gündeme getirdiğimiz bu meselenin çözümünün ülkemiz ve çalışanlarımız açısından ne kadar önemli olduğunu anlatarak bugünlere kadar geldik. Cumhurbaşkanımızla yaptığımız ikili görüşmelerde, HAK-İŞ olarak yaptığımız toplantıların birinci gündem maddesi taşeron işçilerin kadro alması meselesiydi. Taşeron işçilerin kadro almasından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve hükümetimize çok teşekkür ediyorum. Taşeron işçilere kadro verilmesi Türkiye Cumhuriyetinin tarihinin çalışma hayatındaki en büyük reformudur” şeklinde konuştu.

“HAKSIZ VE ADALETSİZ UYGULAMALARA KARŞI BİR MEYDAN OKUMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Taşeron işçilere kadro verilmesini IMF’in kamuyu küçültün dayatmalarına karşı bir meydan okuma olarak değerlendiren Arslan, “Küresel güçlerin ve onların örgütlerinin yıllarca bize dayattığı bir şey vardı. Dünya Bankası, IMF, Dünya Ticaret Örgütü gibi bazı uluslararası kuruluşlar şunu söylüyordu. Kamu hizmetlerini özelleştirin KİT’leri özelleştirin, devleti küçültün ve bunları piyasaya devredin. Bu ülkede bu tür baskıları yaşadık. IMF’nin politikaları yüzünden bugün hala emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözemiyoruz. Çünkü IMF’nin bize dayattığı bu yanlış politikalar hepimizin geleceğini de karattı. O yüzden Sayın Cumhurbaşkanımız taşeron işçileri kadro vererek, küresel emperyalizme karşı küresel güçlerin ülkemize dayattığı yanlış, haksız ve adaletsiz uygulamalara karşı bir meydan okuma gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan ise, “Taşerondan kadroya geçen işçilerimizin durumlarını eski kadrolu işçilerin haklarıyla aynı hale getirdik. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hizmet-İş Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu, kısa zamanda Niğde’de üye sayısını büyük oranda artırdıklarını belirterek, “Bu sözleşmede emeği geçen Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a ve Niğde Belediye Başkanımız Rifat Özkan’a teşekkür ederiz’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

NİĞDE İL BAŞKANLIĞIMIZIN HİZMET BİNASI AÇILDI

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Niğde İl Başkanlığımızın açılışını yaptı. Açılış törenine Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat çok sayıda üyemiz de katıldı.

ARSLAN, ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR’İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, öte yandan 15 Temmuz 2016 akşamı Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen ve FETÖ’nün darbe girişiminin önlenmesinde büyük payı olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Bor ilçesi Çukurkuyu beldesindeki kabrini ziyaret etti.