Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » MOTAŞ A.Ş’DE MUTABAKATA VARILARAK İMZALAR ATILDI

MOTAŞ A.Ş’DE MUTABAKATA VARILARAK İMZALAR ATILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu Taşıma Hizmetleri Anonim Şirketi (MOTAŞ) ile HİZMET-İŞ Sendikamız arasında mutabakata varılarak, imzalar atıldı.

Toplu iş sözleşmesinde üyelerimizin ücretlerinde yüzde 20 artış sağlandı. Toplu iş sözleşmesinin ikinci yılında yüzde 16, üçüncü yılında da yine yüzde 16 artış yapılacak. Sosyal haklara da aynı oranlarda artışın uygulanacağı sözleşme, MOTAŞ A.Ş’de çalışan üyelerimizin yüzünü güldürdü.

İMZALAR ATILDI

MOTAŞ A.Ş çalışanlarını memnun eden toplu iş sözleşmesi HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Arslan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MOTAŞ AŞ. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir ve Malatya Şube Başkanımız Bünyamin Geleri tarafından imzalandı.

ARSLAN: CUMHURBAŞKANIMIZIN TAŞERON İŞÇİLER KONUSUNDAKİ İRADESİNİ ASLA UNTMAYACAĞIZ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Sendikamız ile MOTAŞ arasında ilk kez toplu iş sözleşmesi imzalandığını kaydederek, imzalanan toplu iş sözleşmesinin Malatya’da imzalanabilecek en iyi sözleşme olduğunu belirtti.

Toplu iş sözleşmelerinde kriterlerin doğru konulması gerektiğini ifade eden Arslan, bu kriterlerin başında, elde edilen hakların ve ödemelerin gününde alınmasının geldiğini söyledi. Arslan, “İmzaladığımız sözleşme işimizi, aşımızı güvence altına almalı, iş yerinde iş barışını, kardeşliği ve verimliliği pekiştirmelidir. Bu üç konu gerçekleştirilirse iyi bir sözleşme olur. Bu sözleşmelerin temelini de ücretler oluşturur. Bu toplu iş sözleşmesi her yönüyle başarılı bir toplu sözleşmedir” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye ve MOTAŞ’ın başarısını kendi başarıları olarak gördüklerin ifade eden Arslan, “Sendika olarak MOTAŞ’ın geleceğe taşınması konusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir milyona yakın taşeron işçinin kamu çalışanı olması için gösterdiği iradeyi asla unutmayacaklarının altını çizen Arslan, yeni dönemin herkes için bir kez daha hayırlı olmasını diledi.

ARSLAN, 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI

Arslan, tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Arslan, “15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında basınımızın ortaya koyduğu büyük başarıyı unutmayacağız” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da Malatya’yı ülkemizin cazibe merkezi ve örnek bir şehir yapmak için tüm belediye emekçileriyle birlikte çalıştıklarını dile getirerek, “MOTAŞ’ta çalışan emekçilerin emeğinin parayla karşılanması mümkün değildir. Biz onların yarınının bugünden iyi olması için çaba sarfediyoruz” dedi.

TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI MALATYA ŞUBESİNE ZİYARET

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraki MOTAŞ ile HİZMET-İŞ Sendikamız arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi töreninin ardından, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesini ziyaret ederek burada vakıf başkanı Muharrem Kabrız ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı şehit ve gazi yakınları ile görüştü.

ŞEHİT ER ALİ SEYDİ ÖZDEMİR’İN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Arslan, ardından, 20 Haziran 2018 tarihinde Hakkari’de şehit olan Er Ali Seydi Özdemir’in ailesine taziye ziyaretinde bulunarak, başsağlığı diledi.

Şehit evinde baba Zekeriya Özdemir ve şehidin kardeşi Yemliha Özdemir ile görüşen Arslan, şehit aileleri ve gazilerin unutulmaması gerektiğini söyledi. Arslan, şehit yakınları ve gazilerimize gereken sorumluluğu göstermeliyiz” dedi.

Genel Başkanımız Arslan’a ziyaretlerinde Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir ile Malatya Şube Başkanımız Bünyamin Geleri de eşlik etti.