Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » KONYA BÜYÜKŞEHİR, KOSKİ, SELÇUKLU, MERAM VE KARATAY BELEDİYELERİ İÇİN TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

KONYA BÜYÜKŞEHİR, KOSKİ, SELÇUKLU, MERAM VE KARATAY BELEDİYELERİ İÇİN TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamız HİZMET-İŞ ile Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerini kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 5 Aralık 2018 tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen toplantı ile başladı.

Yürürlülük süresi 15 Ocak 2019 ile 14 Ocak 2021 tarihlerini kapsayan ve 1.135 işçimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşüldü.

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ MEHMET KESKİN KATILDI

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerine Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Hacı Selim Büyükkarakurt, Konya Şube Başkanımız Vacit Sır, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Mustafa Ekiz, Yazı İşleri Daire Başkanı Muammer Parlar, KOSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ali Ceran, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Ümit Altınsoy, Meram Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Aktaş, Karatay Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Aydın Yıldırım ve Hukuk İşleri Müdürü Mustafa Doğan katıldı.

“BİZ, İŞVEREN VE İŞÇİ KESİMİ OLARAK KONYA’MIZA HİZMET EDİYORUZ”

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, huzur ve hoşgörü içerisinde, işveren ve işçi kesimi olarak her iki tarafın da haklarının adil bir çizgide örtüşeceği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tüm emek kesimine örnek olacağını ümit ettiğini belirterek, “Çünkü, Konya Selçuklulara başkentlik yapmış bir medeniyet şehrimizdir. Konya’mızı bugün bile süsleyen medeniyet eserlerinin inşa edicileri olan emekçilerin, nasırlı ve bir o kadar da bereketli elleri işte bugün Konya Büyükşehir ve Metropol ilçelerimizdeki eserleri inşa etmektedirler. Biz, İşveren ve İşçi kesimi olarak hizmet ettiğimiz bu Medeniyet Şehrinde her iki kesim olarak Konya’mıza hizmet ediyoruz. Belediye Başkanlarımızın bu anlayışla Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini sürdüreceğine ve masada sonuçlandıracağına inanıyorum” dedi.

“SENDİKA OLARAK KENDİMİZİ İŞYERLERİMİZİN SOSYAL ORTAĞI OLARAK GÖRÜYORUZ”

Konya’nın, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ’in örgütlü olduğu en eski şubelerimizden birisi olduğunu dile getiren Keskin, “Oldukça etkin ve yaygın örgütlenme ağımızın olduğu bir kentimizdir. Sendika olarak, öncelikle iş huzuru ve barışının hakim olduğu bir anlayışı önemsiyoruz. Biz, Sendika olarak kendimizi işyerlerimizin sosyal ortağı olarak görüyoruz. İşimizi layıkiyle yapmak, kalite ve verimlilikten taviz vermemek bizim temel ilkemizdir. İşverenlerimizin de çalıştırdıkları işçilere bu gözle baktığını ve hakettikleri emeklerinin karşılığını bu anlayışla vereceklerini ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

SELİM BÜYÜKKARAKURT: İKİ TARAFADA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Selim Büyükkarakurt, “HİZMET-İŞ sendikasına bağlı çalışanlarımızın önümüzdeki iki yıllık toplu iş sözleşmelerinin görüşüleceği toplantının ilkini gerçekleştiriyoruz. Toplantının ve toplu iş sözleşmelerinin her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

VACİT SIR: 16. DÖNEM TİS GÖRÜŞMELERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ 

Konya Şube Başkanımız Vacit Sır da yaptığı konuşmada, 16. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk toplantısını yapıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gerek belediye yöneticilerimiz, gerekse emekçilerimiz hepimiz şehrimize en iyi hizmeti vermenin gayreti içindeyiz. Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de görüşmelerin her iki taraf açısından da en iyi şekilde sonuçlanacağına inanıyorum. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tüm taraflar açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.