Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » “GERÇEKLEŞTİRMEMİZ GEREKEN HEDEFLERİMİZ VAR”

“GERÇEKLEŞTİRMEMİZ GEREKEN HEDEFLERİMİZ VAR”

Şube, İl ve Bölge yöneticilerimiz, işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanlarımızın katıldığı Eğitim Seminerlerimiz Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde düzenleniyor.

Eğitim Seminerimiz 24-27 Eylül 2018 tarihlerinde Sivas ve Tokat Şube Başkanlıklarımızın katılımlarıyla Amasya’da FİMAR LIFE Thermal Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

Eğitim Seminerimize, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Sivas Şube Başkanımız Nihat Şimşek, Tokat Şube Başkanımız Resul Demir, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya ve şubelerimizin işyeri sendika temsilcilerimiz, komite başkanları ve yardımcıları katıldı.

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Şube ve İl Başkanlıklarımıza yönelik Bölgesel Eğitim seminerimizin başarılı geçmesini temenni ederek, eğitim seminerimizin tüm katılımcılar için yararlı, verimli, moral dolu ve birikimli bir program olmasını diledi.

KESKİN: SİZLER SENDİKAMIZIN ÜYELERİMİZE, İŞÇİLERİMİZE DÖNÜK YÜZLERİSİNİZ

Sendikamız HİZMET-İŞ’in Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olduğunu belirten Keskin, “En büyük işçi Sendikası olmamızda bütün teşkilatımızın emekleri var. Bu büyüklüğümüze yakışır bir şekilde eğitim faaliyetlerimizi aralıksız adeta bir okul gibi sürdürmeye devam ediyoruz. Eğitim programımızın sizlere faydalı olacağına buradan donanmış bir şekilde görev yerlerinize döneceğinizi temenni ediyoruz. Sendikamızın her alanda olduğu gibi Eğitim alanında da diğer sendikalarla mukayese edilemeyecek bir önceliği ve duyarlılığı vardır. Biz, eğitime ayırdığımız kaynak, zaman, yer ve elemanlarla kalitemizi ve farkındalığımızı ortaya koyuyoruz. Sizler sendikamızın üyelerimize, işçilerimize dönük yüzlerisiniz. Yani işyerlerinde Genel Merkezimizi yansıtan aynalarsınız. Onun için sizin göreviniz meşakkatlidir, önemlidir, önceliklidir ve bir o kadar da anlamlıdır” diye konuştu.

“DONANIMLI BİR ŞEKİLDE İŞ YERLERİNİZE DÖNECEKSİNİZ”

Bilgi güçtür diyen bir anlayışla yola çıkıldığını belirten Keskin, “İşyerlerinizde sorulan sorulara gerektiği şekilde cevap vermeniz gerekmekte. Özellikle sizlere yoğunlukla sorulan toplu iş sözleşmesi ile ilgili sorulara size güven anlamında bir sorun yaşamamak için anında cevap verebilmeniz gerekiyor. Sizler bu toplantılarda elde ettiğiniz donanımları işyerlerinizdeki arkadaşlarınıza anlatmanızı istiyoruz” dedi.

“SENDİKAMIZIN EN ÖNEMLİ SOSYAL PROJESİ: FERDİ KAZA SİGORTASI”

Sendikamızın üyelerine hizmetlerinin sadece Toplu İş Sözleşmeleriyle sınırlı olmadığını dile getiren Keskin, “Sendikamızın önemli sosyal projesi olan, tüm üyelerimizi “Ferdi Kaza Sigortası”na kavuşturmamızdır. Bizim işkolumuzda oldukça düşük olmasına rağmen ülkemizdeki iş kazalarının boyutunu düşündüğünüzde, nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuzu da anlarsınız. Bu anlayıştan yola çıkarak, sendikamızın bütün üyelerini iş kazalarına karşı FERDİ KAZA SİGORTASI yaptırmış bulunuyoruz.”

UZMANLARIMIZ SUNUM YAPTI

Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ve Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya birer sunum yaptılar.

Seminerde Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Sivas Şube Başkanımız Nihat Şimşek ve Tokat Şube Başkanımız Resul Demir de birer konuşma yaptılar.

KATILIM BELGESİ VERİLDİ

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken yapılan sınav sonucunda da kazananları ödülleri takdim edildi.