Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » ERZURUM VE MALATYA BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

ERZURUM VE MALATYA BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

Şube, İl ve Bölge yöneticilerimiz, işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanlarımızın katıldığı Eğitim Seminerlerimiz Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde düzenleniyor.

25-28 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Eğitim Seminerimiz Erzurum ve Malatya Şube Başkanlıklarımızın katılımlarıyla Amasya’da FİMAR LIFE Thermal Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

Eğitim Seminerimize Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Erzurum Şube Başkanımız Erol Aksakal, Malatya Şube Başkanımız Bünyamin Geleri, Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya ve şubelerimizin işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanları katıldı.

KESKİN: TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İŞÇİ SENDİKASI HİZMET-İŞ

Eğitim seminerinin açılış konuşmasında Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Sendikamızın İşkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2018 Ocak ayı istatistiklerinde 251 bin 122 üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük işçi sendikası olduğunu hatırlatarak, “Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olmamızda tabandan tavana kadar bütün üyelerimizin, şube başkanlarımızın, işyeri temsilcilerimizin, yöneticilerimizin, komite başkanlarımızın, Genel Merkez yöneticilerimizin ve özellikle de Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın emekleri çok fazladır. Bu hepimizin başarısı bundan dolayı tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“ZİRVEDE KALMAK İÇİN GİTMEDİĞİMİZ YER KALMAYACAK”

Sendikamız HİZMET-İŞ’in büyüklüğünün sadece rakamsal olmadığını belirten Keskin, “Bizler her platformda farklı olduğumuzu farklılıklarımızın olduğunu dile getiriyoruz. Büyüklük kolay değil, zirveye çıkmak kadar, zirvede kalabilmekte çok zor. O yüzden inşallah zirvede kalmaya devam edeceğiz. Zirveden inmemek adını gitmediğimiz gidemediğimiz ne kadar üye varsa, çalışan varsa onlara ulaşmak için gayret göstereceğiz” diye konuştu.

“EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ DA SENDİKAMIZI FARKLI KILIYOR”

“Düzenlemiş olduğumuz eğitim seminerlerimiz bizi yine diğer sendikalardan farklı kılan bir programımız” diyen Genel Başkan Yardımcımız Keskin, “Bizim eğitim programlarımız üç aşamalı, bir tanesi kurum içi eğitim dediğimiz personellerimizin eğitimi, diğeri şimdi tarih olan taşeron dediğimiz ama artık taşeron diyemediğimiz çalışanlarımızın eğitimi vardı ve son olarakta her şubemiz ile yaptığımız şubelerimizin yöneticilerimizin, temsilcilerimizin, komitelerimizin katıldığı bölgesel eğitim programı dediğimiz eğitimlerimiz var. Biz bütün bu eğitimlerimizi yine kendi çalışanlarımız ile veriyoruz buda bizi farklı kılan bir özelliğimiz” şeklinde konuştu.

“BİZLERİN OLMADIĞI YERLERDE BİZLERİ SİZLER TEMSİL EDİYORSUNUZ”

Keskin, üye sayımıza paralel olarak artan temsilci ve komitelerimizin sayısının 3.500 civarında olduğunu dile getirerek, “Bu da 251 bin üyemiz arasından seçilen temsilcilerimizin tesadüfen burada bulunan insanlar olmadığını gösteriyor. Sizler sendikamızın vizyonunu taşıdığınız ve buna uygun davrandığınız için buradasınız bunun da kıymetini bilmenizi istiyorum. Sizler Genel Merkezimizin, Genel Başkanımızın, Şube Başkanımızın aynalarısınız. Bizlerin olmadığı yerlerde bizleri sizler temsil ediyorsunuz. Onun için bizler konuşmalarımızı, hareketlerimizi bu sorumluluk bilinciyle bakarak yaparsak daha başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in konuşmasından sonra Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ile Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya birer sunum yaptılar.

Seminerde Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar selamlama konuşması yaptı öte yandan Erzurum Şube Başkanımız Erol Aksakal ve Malatya Şube Başkanımız Bünyamin Geleri de birer konuşma yaptılar.

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken yapılan sınav sonucunda da kazananları ödülleri takdim edildi.