Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ BAŞLADI

EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ BAŞLADI

Sakarya şubemizi kapsayan ilk grup eğitim seminerimiz, 20-23 Mart 2017 tarihleri arasında Yalova’da gerçekleştirildi.

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim seminerine Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut Gökdemir, şube yönetim, denetim ve disiplin kurulu, işyeri sendika temsilcilerimiz ile şube komite başkanları katıldı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KESKİN: EĞİTİLMEYEN ÖĞÜTÜLÜR

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin yaptı.

Genel Başkan Yardımcımız Keskin, konuşmasında, eğitim seminerlerini sendikamızın kurumsal kimliğinin önemli bir fonksiyonu olarak sürekli hale getirdiklerini söyledi.

Keskin, “Sendikamızın her alanda olduğu gibi eğitim alanında da diğer sendikalarla mukayese edilemeyecek bir önceliği ve duyarlılığı vardır. Biz, eğitime ayırdığımız kaynak, zaman, yer ve yetişmiş uzmanlarımızla kalitemizi ve farkındalığımızı ortaya koyuyoruz. Sendika olarak eğitim konusunda ‘Eğitilmeyen öğütülür’ ilkemizi her zaman rehber edindik. Bu ilkemiz ışığında eğitim seminerlerimizde orijinal bir metot izliyoruz. Bu da eğitimlerimizi kendi kadrolarımızla yapmaktır” dedi.

Eğitimleri örgütsel mücadelenin olmazsa olmazı kabul ettiklerini ifade eden Keskin, “Eğitimlerden amaç, teşkilat mensuplarımızın örgütsel bilincini, sendikal kimlik ve aidiyetini ve hukuki donanımlarını geliştirmektir” şeklinde konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZ ARSLAN: REFERANDUMDA EVET DİYORUZ

Eğitim seminerinde konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ mensubu olmanın önem ve değerine vurgu yaptı.

HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ’in kuruldukları günden beri hep demokrasiden ve özgürlüklerden yana tavır aldığını belirten Arslan, “Yönetim krizlerinin, darbelerin ve ekonomik krizlerin en büyük mağduru emekçiler oldu. Bu yüzden 16 Nisan’da oylanacak anayasa değişikliğine evet diyoruz” dedi.

12 Eylül askeri darbesinde 30 bin, 1994 krizinde 500 bin ve 2001 krizinde 450 kişinin işsiz kaldığını anımsatan Arslan, “Her darbe ve ekonomik kriz işsizliği ve yoksulluğu artırmış, ücretleri düşürmüştür. Örgütlülüğü baskılamıştır” dedi.

UZMANLARIMIZ SUNUM YAPTI

Seminerde Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirlerimizden Hacer Türk Albayrak ile İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanımız Müberra Kaya sunum yaptılar.

BAŞARILI KATILIMCILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Seminerin katılımcıların sendikal bilgilerini test amacıyla bir sınav uygulandı. Sınavda dereceye girenlere ödülleri, Genel Başkanımız Arslan ile Genel Başkan Yardımcımız Keskin tarafından verildi.