Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ TAMAMLANDI

BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ TAMAMLANDI

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin koordinatörlüğünde düzenlenen Şube, İl ve Bölge yöneticilerimiz, işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanlarımızın katıldığı Bölgesel Eğitim Seminerlerimiz sona erdi.

2015-2019 faaliyet döneminde 30 grup olarak gerçekleştirilen Bölgesel Eğitim Seminerimizin son grubuna Ankara 7 No’lu Şube Başkanlığımız ve Zonguldak İl Başkanlığımız katıldı. Seminerimiz 20-23 Kasım 2018 tarihleri arasında Amasya’da FİMAR LIFE Thermal Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

Eğitim Seminerimize Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Ankara 7 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Genç, Zonguldak İl Başkanımız Güven Kaya, Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Öz İnşaat-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriye Koca, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya, Şube ve İl başkanlıklarımız işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanları katıldı.

“EĞİTİMLERİMİZİ SÜREKLİ HALE GETİRDİK”

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, bölgesel eğitim seminerimizin açılışında yaptığı konuşmasında, “Eğitim programlarımızı kurumsal kimliğimizin önemli bir fonksiyonu olarak sürekli hale getirmiş bulunuyoruz. Bir faaliyet dönemi boyunca seminerlerimizi yer, zaman, mekân ve şartlar ne olursa olsun devam ettiriyoruz. Eğitim ve Sosyal İşler Birimimiz, sistemli ve düzenli bir Eğitim Kurumu gibi çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

“BİZ BÜTÜN BU EĞİTİMLERİMİZİ YİNE KENDİ ÇALIŞANLARIMIZ İLE VERİYORUZ”

“Düzenlemiş olduğumuz eğitim seminerlerimiz bizi yine diğer sendikalardan farklı kılan bir programımız” diyen Keskin, “Bizim eğitim programlarımız üç aşamalı, bir tanesi kurum içi eğitim dediğimiz personellerimizin eğitimi, diğeri şimdi tarih olan taşeron dediğimiz ama artık taşeron diyemediğimiz çalışanlarımızın eğitimi vardı ve son olarak ta her şubemiz ile yaptığımız şubelerimizin yöneticilerimizin, temsilcilerimizin, komitelerimizin katıldığı bölgesel eğitim programı dediğimiz eğitimlerimiz var. Biz bütün bu eğitimlerimizi yine kendi çalışanlarımız ile veriyoruz buda bizi farklı kılan bir özelliğimiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İŞÇİ SENDİKASIYIZ”

Sendikamız HİZME-İŞ’in Türkiye’de çalışan sendikalı işçi sayılarının açıklandığı Temmuz 2018 istatistiklerinde 286 bin 356 üye sayısı ile Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olduğunu hatırlatan Keskin, “Bunda emeği geçen başta teşkilatımızın Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan olmak üzere, Genel Merkez yönetim kurullarımıza, şube ve il başkanlarımıza, yönetim kurullarına ve siz  temsilcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“TAŞERONA VERİLEN KADRO DÜZENLEMESİNDE BÜYÜK PAY SAHİBİYİZ”

“Zirveye çıkmak kadar zirvede kalmakta çok önemli” diyen Keskin, “Teşkilat olarak zirvedeki yerimizi perçinleyeceğiz. Türkiye’nin en büyük sendikası olarak taşerona verilen kadroda büyük pay sahibiyiz. Kadro konusunda tüm sorunların hepsi çözülmedi. Biz 2014 yılında Ankara’da, taşeronda çalışan arkadaşlarımızın insan gibi yaşamaları, insan onuruna yakışır ücretler almaları için büyük bir toplantı gerçekleştirdik. Biz o gün, ‘Biz bu taşeron sorunu çözmeye talibiz. Bu noktada bütün mücadeleyi yapacağız’ dedik ve önümüze getirilen Özel Sözleşmeli Personel (ÖSP) başta olmak üzere bütün engellemelere rağmen yolumuzdan vazgeçmeden mücadeleye devam ederek 2 Nisan 2018 itibariyle taşeron olarak çalışanların kadrolu olmalarını sağladık. Bu düzenlemenin eksikleri yada yarım kalan yerleri var. Bunlardan bir tanesi KİT’lerde çalışan arkadaşlarımız var. Bu durum bizi üzüyor, mücadelemiz asla sona ermedi. Bu kadro sorununu kim çözecek diye sorarlarsa bunu mutlaka HAK-İŞ çözer diyebiliriz” dedi.

“KAPSAM DIŞI KALANLAR İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Kadro düzenlemesinin eksikleri olduğunu ifade eden Keskin, “Hastane Bilgi Yönetim sistemlerinde çalışanlar, kamu kurumlarında kiralık araç şoförlüğü yapanlar, yemekhane hizmetlerinde çalışanlar, personel teminine dayalı ihaleler kapsamında çalıştırılmayanlar ve emekliliği gelenler kadro düzenlemesinden istifade edemediler. Biz HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak, kapsam dışı kalanlarında kadro alabilmesi için mücadelemizi ve çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.  Bu sorununu da çözeceğimize inanıyorum” dedi.

“FERDİ KAZA SİGORTASI SENDİKAMIZIN EN BÜYÜK SOSYAL PROJESİDİR”

Sendikamızın sosyal sorumluluk projelerinden de bahseden Keskin, “Ferdi kaza sigortası sendikamızın en önemli projelerinden bir tanesi. Üye olduğunuz andan itibaren aidat almasak bile üyelerimizin tamamını ferdi kaza sigortası ile sigortalandırıyoruz. Bu da sendikamızı diğer sendikalardan ayıran en büyük özelliklerden birtanesi” şeklinde konuşmasını tamamladı.

UZMANLARIMIZ SUNUM YAPTI

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in konuşmasından sonra Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ile Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya birer sunum yaptılar.

Seminerimizde Ankara 7 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Genç, Zonguldak İl başkanımız Güven Kaya, Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Yılmaz ve Öz İnşaat-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya Koca birer konuşma yaptılar.

KATILIM SERTİFİKASI TAKDİM EDİLDİ

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken yapılan sınav sonucunda da kazananları ödülleri takdim edildi.