Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR

BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Şube, İl ve Bölge yöneticilerimiz, işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanlarımızın katıldığı Eğitim Seminerlerimiz Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde düzenleniyor.

Bölgesel Eğitim Seminerimiz 15-18 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara 2 No’lu Şube Başkanlığımız ve Hatay İl Başkanlığımızın katılımlarıyla Amasya’da, FİMAR LIFE Thermal Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

Eğitim Seminerimize Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere, Hatay İl Başkanımız Ercan Salcan, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya, şubelerimizin işyeri sendika temsilcileri ve komite başkanları katıldı.

KESKİN: TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İŞÇİ SENDİKASIYIZ

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin yaptı. Keskin yaptığı konuşmada Sendikamız HİZMET-İŞ’in 286 bin 356 üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu dile getirerek, “Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası olmamızda emeği geçen başta teşkilatımızın Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan olmak üzere, Genel Merkez yönetim kurullarımıza, şube ve il başkanlarımıza, yönetim kurullarına ve siz temsilcilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KADRO DÜZENLEMESİNDE BÜYÜK PAY SAHİBİYİZ”

“Zirveye çıkmak kadar zirvede kalmakta çok önemli” diyen Keskin, “Teşkilat olarak zirvedeki yerimizi perçinleyeceğiz. Türkiye’nin en büyük sendikası olarak taşerona verilen kadroda büyük pay sahibiyiz. Kadro konusunda tüm sorunların hepsi çözülmedi. Biz 2014 yılında Ankara’da, taşeronda çalışan arkadaşlarımızın insan gibi yaşamaları, insan onuruna yakışır ücretler almaları için büyük bir toplantı gerçekleştirdik. Biz o gün, ‘Biz bu taşeron sorunu çözmeye talibiz. Bu noktada bütün mücadeleyi yapacağız’ dedik ve önümüze getirilen Özel Sözleşmeli Personel (ÖSP) başta olmak üzere bütün engellemelere rağmen yolumuzdan vazgeçmeden mücadeleye devam ederek 2 Nisan 2018 itibariyle taşeron olarak çalışanların kadrolu olmalarını sağladık” diye konuştu.

“KAPSAM DIŞI KALANLAR İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Kadro düzenlemesinin eksikleri olduğunu dile getiren Keskin, “Hastane Bilgi Yönetim sistemlerinde çalışanlar, kamu kurumlarında kiralık araç şoförlüğü yapanlar, yemekhane hizmetlerinde çalışanlar, personel teminine dayalı ihaleler kapsamında çalıştırılmayanlar ve emekliliği gelenler kadro düzenlemesinden istifade edemediler. Biz HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak, kapsam dışı kalanlarında kadro alabilmesi için mücadelemizi ve çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.  Bu sorununu da çözeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

“İŞ YERİ TEMSİLCİLERİMİZ SENDİKAMIZI EN UÇ NOKTADA TEMSİL EDİYORLAR”

Sendika olarak eğitime büyük önem verdiğimizi dile getiren Keskin, “Eğitim programlarımızı kurumsal kimliğimizin önemli bir fonksiyonu olarak sürekli hale getirmiş bulunuyoruz. Bir faaliyet dönemi boyunca seminerlerimizi yer, zaman, mekân ve şartlar ne olursa olsun devam ettiriyoruz. Eğitim seminerlerimiz planladığımız üzere gerçekleştirilmektedir. Burada gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerimize katılan sizler tesadüfen burada bulunmuyorsunuz. Sizler sendikamızın vizyonunu taşıdığınız ve buna uygun davrandığınız için buradasınız. Sizler sendikamızı en uç noktada temsil eden kişilerseniz” dedi.

“FERDİ KAZA SİGORTASI SENDİKAMIZIN EN BÜYÜK SOSYAL PROJESİ”

Sendikamızın sosyal sorumluluk projelerinden de bahseden Keskin, “Ferdi kaza sigortası sendikamızın en önemli projelerinden bir tanesi. Üye olduğunuz andan itibaren aidat almasak bile üyelerimizin tamamını ferdi kaza sigortası ile sigortalandırıyoruz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

UZMANLARIMIZ SUNUM YAPTI

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in konuşmalarından sonra Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ile Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya birer sunum yaptılar.

Seminerde Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere ve Hatay İl Başkanımız Ercan Salcan da birer konuşma yaptılar.

GENEL BAŞKANIMIZIN BABASI İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU

Öte yandan önceki gün vefat eden Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın babası Osman Arslan için, Ankara 2 No’lu Şubemizin Engelliler Komitesi Başkanı Kadir Sağbazar tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak merhumun ruhu için dua edildi.

KATILIMCILARA ‘KATILIM BELGESİ’ TAKDİM EDİLDİ

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken yapılan sınav sonucunda da kazananları ödülleri takdim edildi.