Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » ARSLAN: “TAŞERON SİSTEMİNİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERDİK”

ARSLAN: “TAŞERON SİSTEMİNİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERDİK”

Şube, İl ve Bölge yöneticilerimiz, işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanlarımızın katıldığı Bölgesel Eğitim Seminerlerimiz Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde düzenlenmeye devam ediyor.

Bölgesel Eğitim Seminerimiz Muş ve Van Şube Başkanlıklarımızın katılımlarıyla 28-31 Mart 2018 tarihleri arasında Amasya’da FİMAR LIFE Thermal Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

Eğitim Seminerimize Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Muş Şube Başkanımız Yaşar Kalır, Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu, Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Bitlis-Tatvan Baştemsilcimiz Ayhan Uygun, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya ve şubelerimizin işyeri sendika temsilcilerimiz ve komite başkanları katıldı.

KESKİN: DİĞER SENDİKALARDAN HER YÖNDEN FARKLIYIZ

Eğitim seminerinin açılışında Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Sendikamızın 2018 Ocak ayı istatistiklerinde 251 bin 122 üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük işçi sendikası olduğunu dile getirerek, “Bu başarıda başta Genel Başkanımız Mahmut Arslan olmak üzere bütün teşkilatımızın özverili çalışması var. Bu hepimizin başarısı bundan dolayı tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Sendikamız HİZMET-İŞ’in bu büyüklüğü rakamsal değil ayrıca bizler her platformda diğer sendikalardan farklılıklarımızın söylüyoruz. Büyüklük kolay değil, zirveye çıkmak kadar, zirvede kalabilmekte çok zor” diye konuştu. 

“HAK-İŞ’İN TARİHİ MÜCADELELER TARİHİDİR”

Programda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, eğitim programlarına gösterilen ilgi ve alaka için katılımcılara teşekkür etti.

Arslan, “Kuşkusuz ki HAK-İŞ’in yapmış olduğu tüm çalışmalar, mücadeleler ve göstermiş olduğumuz azimli kararlılığımız bizlere güzel ve hayırlı bir karşılık olarak dönecektir” dedi.

HAK-İŞ tarihinin bir nevi mücadeleler tarihi olduğunu belirten Arslan, “Bizler HAK-İŞ ailesi olarak zor dönemlerde, zor şartlarda mücadele verdik. Bu uzun ve çetin yolda hiçbir zaman pes etmedik. Bu yolda yılmadan, yıkılmadan aynı safta mücadele veren kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizler bu çalışmalarımızın, emeklerimizin karşılığını her zaman meydanlarda olarak ve kamuoyunun önünde kalarak gerçekleştirdik” diye konuştu.

“HAK-İŞ’İN GAYRETİ VE CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATI TAŞERON SORUNUNU ÇÖZMÜŞTÜR”

Arslan, “Önümüze ÖSP’ler konulduğunda biz buna geçit vermedik. ÖSP düzenlemeleri meclise gönderildiğinde biz bunun devre dışı bırakılması için gerektiğinde geceler boyu uyumayarak ÖSP’nin yanlış bir karar olduğunu anlattık. Biz taşeron ve ÖSP’yi ne kabul ne de tasvip ettik. Bunun karşısında her zaman kamu işçiliğini savunduk. Taşeron problemini her fırsatta Sayın Cumhurbaşkanımıza ifade ettik. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Başbakanımızın, Çalışma Bakanımızın gayretleri ve HAK-İŞ’in geçmişten bu yana gelen dev mücadelesi taşeron meselesini çözmüştür ” şeklinde konuştu. 

“TAŞERON SİSTEMİNİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERDİK”

Mücadele sırasında hiçbir engel tanımadıklarını vurgulayan Arslan, “İnandığımız yolda asla geri dönmeden, bu ülkenin gerçek sahipleri, mağdurları ve mazlumları için Allah rızası haricinde hiçbir beklenti içine girmeden taşeron sistemini tarihin çöplüğüne gönderdik. Taşeron mücadelesinin, ÖSP mücadelesinin sahadaki karşılığı HAK-İŞ’tir. Eksiklikleri tamamlama yükümlülüğü de çalışma azmi de bize aittir” ifadelerini kullandı.

Bölgesel Eğitim Seminerimizde Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ile Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya birer sunum yaptılar.

Seminerde Muş Şube Başkanımız Yaşar Kalır ve Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu da birer konuşma yaptılar.

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilirken yapılan sınav sonucunda da kazananların ödülleri Genel Başkanımız Mahmut Arslan tarafından takdim edildi.