Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » ARSLAN, AKSARAY’DA GENEL KURULA KATILDI

ARSLAN, AKSARAY’DA GENEL KURULA KATILDI

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 14 Nisan 2018 tarihinde Sendikamızın Aksaray Şubesi 7. Olağan Genel kuruluna katıldı.

Genel kurula Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray AK Parti Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Eşmekaya Belediye Başkanı Tayfur Başkan, Aksaray İşkur İl Müdürü Mahmut Akkuş, Sendikamızın; Aksaray Şube Başkanı Nedim Deniz, Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Recep Dere, Kırşehir İl Başkanı Hızır Gürler, Aksaray Şube Eski Başkanı Ramazan Köksal, yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve basın mensupları katıldı.

Genel Kurul, Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir’in divan başkanlığında başladı.

“AKSARAY’DAKİ ÇALIŞMALARIMIZ 25 YILDIR DEVAM ETMEKTEDİR”

Genel kurula hitap eden Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Aksaray HAK-İŞ Konfederasyonumuz için anlam ifade eden köklü yerlerden bir tanesidir. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak Aksaray ilimizdeki çalışmalarımız 1994 yılından bu yana ete kemiğe bürünmüştür. Aksaray ilindeki çalışmalarımız ilk olarak Aksaray Belediyesi ile başlamıştır ve 25 yıldır devam etmektedir” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın ortaya koyduğu yeni yaklaşımla HAK-İŞ’in Aksaray’da daha da güçlenerek ve büyüyerek yoluna devam ettiğini vurgulayan Arslan, “Bize ve Aksaray ilimize karşı gayret ve çabasından dolayı Aksaray Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkürlerimi iletiyorum. Taşerondaki arkadaşlarımızın belediyeye geçmesiyle beraber çalışan arklarımızın sendikalı olmasının önünü açtığı için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“28 ŞUBAT TÜRKİYE’NİN KARŞILAŞTIĞI EN BÜYÜK KRİZLERDEN BİRİSİDİR”

Önceki gün 28 Şubat davasında karar çıkması konusuna değinen Arslan şu açıklamalarda bulundu: “Dün 28 Şubat davası sanıklarının yargılanması sonuçlandı. 28 Şubat Türkiye’nin yakın tarihte karşılaştığı en büyük krizlerden bir tanesidir. Dünkü karar bir nebze olsun içimizi rahatlattı. Ülkemizde 28 şubat sorumlularının ceza alması çok önemli bir durumdur. Ancak 28 Şubatı körükleyen medya yargılanmadı. Bankacılar ve 2. Genel Kurmay Başkanından brifing alan yargı mensupları ceza almadı. Beşli çete hesap vermedi. Refah yolu hükümetinin görevini alan 5’li çete mensupları hesap vermedi. Darbeye çağrı yapanlar ceza almadı. Bu 28 Şubat yargılamasını yeniden yapmak gerekiyor. Eksik kalan yanlarını gidermek gerekiyor.”

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İŞÇİ ÖRGÜTLERİNDEN BİRİSİYİZ”

HAK-İŞ’in Türkiye’nin en büyük işçi örgütlerinden bir tanesi olduğunu anımsatan Arslan, “HAK-İŞ olarak bugün 650 bin üyemiz ve 22 sendikamızla Türkiye’nin en büyük işçi örgütlerinden birisiyiz. Ancak bulunduğumuz konumla hiçbir zaman yetinemeyiz. Her zaman daha iyi olmak için çaba ve gayretimizi sürdüreceğiz. Çünkü HAK-İŞ daha da güçlü olmalı ve bu şekilde yoluna devam etmelidir” diye konuştu.

“KENDİMİZİ SİZLERDEN AYRI GÖRMÜYORUZ”

Arslan, “HAK-İŞ dünyaya özgü, evrensel değerleri içine sindirmiş, yerli ve milli bir kuruluş olarak hayatını sürdürmektedir. HAK-İŞ’in üye sayısının 10 katı kadar HAK-İŞ’e sempati duyan insan vardır. Biz HAK-İŞ olarak kendimizi hiçbir zaman sizlerden ayrı görmüyoruz. Çünkü HAK-İŞ’in temsil ettiği değerler milletin ta kendisidir.” ifadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE DAHA ÖNCE BU KADAR BÜYÜK REFORMLARI YAŞAMADIK”

Konuşmasında taşeron işçilerin kadroya alınması konusuna da değinen Arslan, “Taşeron işçilerimizin kadroya alınmasıyla çalışma hayatında büyük bir reform gerçekleştirilmiştir. Türkiye Cumhuriyet Devleti tarihinde daha önce bu kadar büyük reformları yaşamadık. Batılılar ve küresel güçler sermayenin serbestçe dolaşabilmesi için ‘kamuyu küçültün’ ‘kamu hizmetlerini özelleştirin’ çağrısında bulunuyorlar. Taşeron işçilerin kadroya alınması Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ve hükümetimizin bütün küresel güçlere karşı bir meydan okumasıdır. Büyük bir reforma imza atılmıştır.” şeklinde konuştu.

Arslan, “Hizmet-İş Sendikamız Aksaray Şubemizin 7. Olağan Genel kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

ARSLAN’DAN İŞÇİLERE ÇAĞRI

Arslan taşeron işçileri şu çağrıda bulundu: “Aksaray’daki bütün çalışanları ve işçileri sendikalı olmaya davet ediyorum. Hep birlikte Aksaray’da daha güçlü bir HAK-İŞ’i ve daha güçlü Aksaray’ı inşa etmeye çalışacağız. HAK-İŞ’i büyütmek için kardeşliği, barışı ve dostluğu sürdüreceğiz.” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Hizmet-İş Sendikası Aksaray Şubesi 7. Olağan Genel Kurulun hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Yazgı, “En güzel hizmet insanlara hizmet ettiğiniz zaman aldığınız hayır duasıdır. Bizler işçilerimizin ve insanlarımızın dualarını almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizinle birlikte çalışmak, sizlerle beraber şehrimizi en iyi marka haline getirmek en güzel karardır. Bundan sonra da birlikte güzel çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.

“HAK-İŞ HER ZAMAN EMEKÇİNİN YANINDA OLDU”

Selamlama konuşması yapan AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, alın teri ile ekmeğini kazanların yanında mutluluk duyduğunu ifade ederken, “HAK-İŞ her zaman alın terinin ve işçilerin yanında olan, misyonu gereği kavga etmeden, olay çıkarmadan çalışma azmi içerisine olan bir Konfederasyondur. HAK-İŞ’in her zaman milli ve yerli bir tavır sergilemektedir.” dedi.

Kapanış konuşması için kürsüye çıkan Sendikamızın Aksaray Şube Başkanı Nedim Deniz, “HİZMET-İŞ ve HAK-İŞ’in onurlu mücadelesinin Aksaray’daki temsilcileri olarak emekçi kardeşlerimiz için çalışmalarımızı her türlü platformda sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“HAK-İŞ’İN TAŞERON MÜCADELESİ HEDEFİNE ULAŞTI”

Sendikamızın Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve Genel Merkez Kadın Komite Başkan Yardımcısı Esma Hatun Taşpınar da selamlama konuşması yapmak üzere söz aldı. Taşeron mücadelesine değinen Taşpınar, “Önemli bir diğer başarımız ise insan onuru ve sürdürülebilir iş tanımını yok eden ve modern köleliğe dönüşen Taşeron işçilik uygulamalarında, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’le birlikte verdiğimiz mücadelenin hedefine ulaşmasıdır.” şeklinde konuştu.

Aksaray Belediyesi Eski Özel Kalem Müdür Sevgi Oskay ve İşkur İl Müdürü Mahmut Akkuş da selamlama konuşması yaparak genel kurulun hayırlı olmasının temennisinde bulundular.

Tek liste ile girilen seçimde, mevcut şube başkanı Nedim Deniz tekrar Şube Başkanlığına seçilirken, Yasin Emekli ve Şener Belgemen yönetim kurulu asil üyeliklerine seçildi.