Ana Sayfa » Manşet » AMASYA ŞUBEMİZİN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AMASYA ŞUBEMİZİN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Amasya Şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu, 2 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

‘Asrın Felaketi’ depremlerden etkilenen vatandaşlarımızla dayanışma mesajlarının verildiği Genel Kurula; Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Şube Başkanımız Tolga Öztürk, Samsun Şube Başkanımız Ziya Uzun, Çorum Şube Başkanımız Mustafa Köroğlu, Tokat Şube Başkanımız Resul Demir, delegelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Genel Başkanımız Arslan’ın Mesajı Okundu

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Kurula bir yazılı mesaj göndererek tebrik ve temennilerini paylaştı.

Arslan, mesajında Amasya Şubemizin Genel Kurulu’nda çıkacak sonuçların önemine vurgu yaptı.

Genel Başkan Yardımcımız Yıldız: “Deprem Bölgesine Yardımlarımız Devam Edecek”

Amasya Şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu’nda divan başkanı olarak konuşmalarını gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Ülkemiz olağanüstü bir dönemden geçiyor. Son yüzyılda yaşadığımız en büyük deprem afetiyle karşı karşıyayız. Depremin olduğu ilk andan itibaren HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak AFAD koordinasyonunda arama-kurtarma timlerimizi bölgeye gönderdik. Arama-kurtarma timlerimiz enkaz altından birçok vatandaşımızı sağ olarak kurtardı, depremzedelerin umudu oldu. HAK-İŞ olarak yine AFAD’ın talebi üzerine 15 milyon TL’lik insani yardımı deprem bölgesine ilk anlarda gönderdik. Yardımlarımız hala devam ediyor ve bundan sonrada devam edecek” dedi.

“Dayanışmamız Tüm Dünyaya Örnek Oluyor”

Sendikamız bölgede yaşayan üyelerimize yaptığı desteklere değinen Yıldız, “11 ilimizi etkileyen depremlerden sonra Sendikamız Yönetim Kurulu’nda aldığımız karar neticesinde, deprem bölgesinde yaşayan yaklaşık 40 bin üyemizin her birine 2 bin 500 TL olmak üzere toplamda 100 milyon TL nakdi yardımda bulunduk. Büyük bir felaketi yaşıyoruz ama biz öyle bir milletin evlatlarıyız ki, öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki dayanışmamız tüm dünyaya örnek oluyor. Amasya da deprem bölgesinden gelen 8 bin depremzedeye evlerini ve gönlünü açmış. Bundan dolayı kıymetli Amasya Belediye Başkanımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in kurulduğundan bu yana haktan, mazlumdan yana tavır sergilediğini söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Yıldız, bizim kölelik sistemi dediğimiz taşeron sistemini örgütlenme mücadelesi ile kaldıran HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’tir” dedi.

Amasya Belediye Başkanı Sarı: “Deprem Bölgesinde Yaşayanların Acılarını Can-ı Gönülden Paylaşıyorum”

Amasya Şubemiz Genel Kuruluna hitaben konuşmalarını gerçekleştiren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Deprem bölgesinde yaşayanların acılarını can-ı gönülden paylaşıyorum. Cenab-ı Hakk bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın. Hayatlarını kaybedenlere rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem bölgesine yardım konusunda hassasiyet gösteren Amasyalılara çok teşekkür ediyorum. Sendikamıza da yardım konusunda göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür ediyorum. İşte sendika ve birlik bunun için var” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin birlik ve dirliğe en çok ihtiyacı olduğu dönemde çalışanlarımızın da bu birlikteliğe katkı sunacağından şüphemiz yok” diyen Amasya Belediye Başkanı Sarı, Amasya Şubemizin Genel Kurulunun üyelerimize ve sendikamıza hayırlar getirmesini temenni etti.

Şube Başkanı Öztürk Seçildi

Gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’da Amasya Şube Başkanlığına Tolga Öztürk, Şube Başkan Yardımcılıklarına ise Ersoy Başaran ve Taha Yasin Kara seçildi.