Ana Sayfa » Manşet » AKSARAY’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

AKSARAY’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Aksaray Belediyesi ile Sendikamız arasında toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

14 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi törenine Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Şube Başkanımız Nedim Deniz, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Aksaray İl ve Şube Başkanları, işyeri sendika temsilcilerimiz, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in işçi-işveren ilişkilerini sosyal ortaklık üzerine inşa ettiğini belirtti.

Emekçilerle birlikte toplumun bütün kesimlerini kapsayan bir sendikal anlayışı temsil ettiklerini belirten Arslan, “Biz barışı isteyen, bütünleştiren bir sendikal anlayışı temsil ediyoruz. Bizim amacımız birliğimizi, bütünlüğümüzü ve bekamızı korumaktır” dedi.

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in kurumsal dostluklarını çıkar ilişkileri üzerine kurmadığını belirten Arslan, “Tüm belediye başkanları gönlümüzde her zaman yer alacaklar, bu bundan önce de böyle oldu bundan sonra da böyle olacak, dostluklarımızı çıkar ilişkileri üzerine kuramayız. Aksaray belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın Aksaray’a emekçi kardeşlerimizle birlikte yaptığı hizmetleri, büyük başarıları asla unutmayacağız. Başkan Yazgı her seferinde şehrimizi daha ileri taşımıştır. Toplu iş sözleşmelerde işçilere her zaman cömert davrandı, kendisine emeklerinden ve cömertliğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Arslan, yeni seçilecek belediye başkanlarına da başarılar diledi.

Arslan: “HAK-İŞ ülkemizin geleceğidir”

HAK-İŞ bir sivil toplum ve emek örgütü olduğu kadar, ülkemizin geleceğini de temsil ettiğini belirten Arslan, “HAK-İŞ’in büyümesi Türkiye’nin büyümesi, HAK-İŞ’in güçlenmesi adaletin güçlenmesi demektir. HAK-İŞ’in üyelerimizin ve milletimizin başını öne eğdirecek bir yanlışı olmamıştır, olmayacaktır. Emekçilerimizin ve alın terlerinin sonuna kadar arkasındayız. Mücadelemizi hak doğrultusunda sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Demokrasinin güçlenmesi için seçimlerin gerekliliğine vurgu yapan Arslan, 31 Mart yerel seçimlerin demokrasimizin güçlenmesi noktasında iyi bir sınav olacağını söyledi.

AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz de “HAK-İŞ’i milli iradenin yanında, Türkiye’nin birlik ve bekasını önceleyen bir konfederasyon olarak tanımladı.

Sendikal mücadelede gösterdiği başarıdan dolayı Genel Başkanımız Arslan’a teşekkür eden İnceöz, toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni etti.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı da emaneti teslim edene kadar görevimi yapmaya devam edeceğini belirterek, toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi.

Aksaray Şube Başkanımız Nedim Deniz de imzalanan toplu iş sözleşmesiyle ilgili bilgi verdi.