Ana Sayfa » Hakkımızda » Genel Kurullar » 13. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ TAMAMLANDI

13. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ TAMAMLANDI

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ GÜVEN TAZELEDİ

HİZMET-İŞ Sendikamızın 13. Olağan Genel Kurulu 22-24 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde “BİRLEŞİN” temasıyla, 43 ülkeden gelen yabancı konuk sendikacıların da katılımlarıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul’un üçüncü günü yapılan seçim sonucunda Genel Başkanımız Mahmut Arslan yeniden Genel Başkanlığına seçildi.

Yapılan seçim sonucunda, Genel Başkanımız Mahmut Arslan başkanlığındaki Genel Yönetim Kurulu’muz güven tazeledi.

Genel Yönetim Kurulu’muz şu şekilde oluşturuldu:

Genel Başkan                       Mahmut ARSLAN

Genel Başkan Yardımcısı   Hüseyin ÖZ

Genel Başkan Yardımcısı   Celal Yıldız

Genel Başkan Yardımcısı   Halil Özdemir

Genel Başkan Yardımcısı   Mehmet Keskin

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra bir teşekkür konuşması yapan HİZMET-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan, delegelere ve bütün HİZMET-İŞ Ailesine teşekkür etti.

“GENEL KURULUMUZU BÜYÜKLÜĞÜMÜZE YAKIŞIR BİÇİMDE SONUÇLANDIRDIK”

Arslan, HİZMET-İŞ Sendikasının demokratik bir ortamda barış, kardeşlik ve coşku içerisinde örnek bir genel kurul gerçekleştirdiğini belirterek, “13. Olağan Genel Kurulumuz, en büyük sendika olarak gerçekleştirdiğimiz ilk genel kongreydi. Büyüklüğümüze yakışır bir şekilde sonuçlandırdık; seçim sonuçları bizim için tarihi bir başarıdır. Büyük bir sendika ve sorumluluk sahibi sivil toplum örgütü olarak süreci başarı ve coşkuyla tamamladık” dedi.

“DUAMIZ, DAVAMIZ, DEVAMIZ HİZMET-İŞ’TE BİRLEŞİN” 

HAK-İŞ’in açtığı yolda birlikte mücadele vermeye devam edeceğiz diyen Arslan, “Genel kurulumuzun ana teması olan “Birleşin” kavramının önümüzdeki dönemde emek hareketinin uyarıcısı olmasını temenni ediyor, yaşanmaya değer bir dünya için umutlu ve güven dolu yarınlara doğru “Duamız, Davamız, Devamız HİZMET-İŞ’TE BİRLEŞİN” diyorum” şeklinde konuştu.

“YENİ BAŞARILARLA YENİ HEDEFLERE YÜRÜYECEĞİZ”

“HİZMET-İŞ Sendikamızın 13. Olağan Genel Kuruluyla beraber bütün dünyada örnek bir sendika olduğunu tekrar görmüş olduk” diyen Arslan, “HİZMET-İŞ Sendikamız sadece ülkemiz için değil, dünya sendikal hareketi için de önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Genel Kurul kararlarımız ve tüzük değişiklikleriyle birlikte yeni hedefler belirledik. Sorunlarının çözülmesini bekleyen yüzbinlerce emekçi bizi bekliyor. Bu sorumlulukla hareket edeceğiz, yeni başarılarla yeni hedeflere doğru yürüyeceğiz. Genel Kurul sonucumuzun HAK-İŞ’e, HİZMET-İŞ’e, çalışma hayatına, bütün emekçilere ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.