Ana Sayfa » Komiteler » GENÇLİK KOMİTEMİZ » BAKÜ’DE, ‘GENÇLER İÇİN YENİ İSTİHDAM ŞEKİLLERİ ULUSLARARASI KONFERANSI’NA KATILDIK

BAKÜ’DE, ‘GENÇLER İÇİN YENİ İSTİHDAM ŞEKİLLERİ ULUSLARARASI KONFERANSI’NA KATILDIK

PERC Gençlik Komitesi Gençler için Yeni İstihdam Şekilleri Uluslararası Konferansı, 8-9 Eylül 2016 tarihlerinde Azerbaycan’ın Bakü Kentinde yapıldı. Toplantıya sendikamız adına Genel Merkez Gençlik Komite Başkanımız Osman Sarı katıldı.

 

Toplantını açılış konuşmasını AHIK (Azerbaycan Konfederasyonu) Genel Başkanı Sattar Mekhbaliyev yaptı.

 

Toplantıya Türkiye, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Rusya, Danimarka, Sırbistan, Belçika, Tataristan, Moldova, Estonya, Makedonya, Belçika, Ukrayna’da faaliyet gösteren genç temsilciler katıldı.

 

Toplantı’nın ilk günü “İşgücü Piyasasında Gençler ve Yeni İstihdam Şekilleri”,  “Yeni İstihdam Yöntemlerinin Oluşturduğu Fırsat ve Zorluklar”, ikinci günü ise “Ekonominin Dijitalleşmesi” , “Örgütlenme ve Yeni İstihdam Yöntemleri” üzerine ülke sunumları ve grup toplantıları yapıldı.

Toplantı, grup çalışmalarının sonucunda Uluslararası Gençlik Komitelerinin değişen ve gelişen çalışma ve istihdam şekillerine karşı geliştireceği eylem politikaları üzerine tebliğler sunması ile sona erdi.

 

Toplantının ardından katılımcılar, AHIK (Azerbaycan Konfederasyonu) heyeti ile beraber Haydar Aliyev’in ve Türk Şehitleri’nin bulunduğu Fahri Hıyaban’ı ziyaret ettiler.