Ana Sayfa » KADIN KOMİTESİ HABERLERİ » SENDİKAMIZ KADIN KOMİTESİ, ORTAK PAYLAŞIM PLATFORMU KADIN KOMİTESİ 2022 YILININ İLK AÇILIŞ TOPLANTISINA KATILDI

SENDİKAMIZ KADIN KOMİTESİ, ORTAK PAYLAŞIM PLATFORMU KADIN KOMİTESİ 2022 YILININ İLK AÇILIŞ TOPLANTISINA KATILDI

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun ev sahipliğinde, 11 Mart 2022 tarihinde HAK-İŞ ve TÜRK-İŞ’in katılımı ile düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu (OPF) Kadın Komitesi ilk toplantısı gerçekleştirildi.

2022 yılının ilk komite toplantısına HAK-İŞ Konfederasyonu’nu temsilen HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin, Sendikamız Kadın Komitesi Başkanı ve HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkan Yardımcısı Hatice Ayhan ile HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkan Yardımcısı Aybüke Bengü Özmutaf katıldı.

Toplantıya Marmara Üniversitesi Ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAR) Müdürü Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu Şişman katılarak ESKAR ile olası iş birlikleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ayanoğlu, aynı zamanda İşçi Ücretlerinden Ceza Olarak Kesilen Paraları Kullanmaya Yetkili Kurul’a yapılan ortak proje başvurusundan, paydaşların yeni dönemde yürüttükleri ‘Kadın’ konulu iyi uygulama ve çalışmalar hakkında bilgiler sundu.

Katılımcılar, çalışma hayatının en önemli aktörlerini bir araya getiren Ortak Paylaşım Forumu kapsamında, sosyal diyalog mekanizmasının etkin bir şekilde kullanılması, iş yaşamında kadının her alanda güçlendirilmesi, karar alma mekanizmalarında ve liderlik pozisyonlarında kadınların desteklenmesi, işyerinde cinsiyet temelli ayrımcılık ve şiddetin önlenmesi, geleceğin işlerinde kadın katılımı konuları üzerinde durdu. Gerçekleştirilen toplantı; görüş, öneri ve dileklerle son bulmuştur.