Ana Sayfa » Haberler » YOZGAT ŞUBEMİZİN GENEL KURULU COŞKU İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YOZGAT ŞUBEMİZİN GENEL KURULU COŞKU İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yozgat Şubemizin 7. Olağan Genel Kurulu, 9 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Genel Kurula, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Kurucu Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Genel Sekreterimiz Av. Oğuz Aksoy, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Öz Güven-Sen Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, Öz Taşıma-İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kayabaşı, Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, Amasya Şube Başkanımız İsmail Pazar, Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Sivas Şube Başkanımız Nihat Şimşek, Kırşehir Şube Başkanımız Hızır Gürler, Tokat Şube Başkanımız Resul Demir, Çorum Şube Başkanımız Mustafa Köroğlu, Kırıkkale Şube Başkanımız Fatih Doğan, Genel Merkez Kadın Komitemiz Başkanı Hatice Ayhan, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Şube ve İl Başkanları,  delegelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Genel kurul, Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir’in divan başkanlığında gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Genel Başkanımız Arslan, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü kapsamında bulunan kamu işçilerimize yönelik, memurlarda olduğu gibi ilave zam verilmesine ilişkin talebimiz olumlu sonuçlandığını ve Ek Çerçeve Protokolü ile kamu işçilerine 01.01.2022 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 2.5 oranında ilave zam yapıldığını anımsatarak, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Hükümetimizin kamu çalışanlarını enflasyona ezdirmeme politikası doğrultusunda ek zam talebimizi olumlu sonuçlandırmasından duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha ifade ediyor, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Arslan, Covid-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve eşi Emin Erdoğan Hanımefendiye HAK-İŞ ailesinin geçmiş olsun dileklerini ve dualarını iletti.

“Taşeron Mücadelesini HAK-İŞ yürüttü”

Taşeron işçilerin kadro almasını tarihi yolculuğun başarıya ulaşması olarak değerlendiren Arslan, “Taşeron sisteminin ekonomik tarafı belediyelerin aleyhine, insani yönü de emekçilerin aleyhineydi. Bu sistemin sonlandırılması için uzun yıllar mücadele ettik. 1 milyon işçiyi kadrolu yaptık. Bu, Cumhuriyet tarihimizin en büyük çalışma reformudur” dedi.

Arslan, KHK ile belediyelerin şirketlerinde sürekli işçi kadrosuna alınan işçilerin zorunlu emeklilik başta olmak üzere, tayin ve becayiş vb. sorunlarının çözülmesi için de çalışma yaptıklarını kaydetti.

Belediye işçilerinin kar kış demeden çalıştıklarını vurgulayan Arslan, belediye emekçilerinin her zaman teşekkürü ve iyi bir zammı hak ettiğini söyledi.

“Yozgat’ta varlığımız 38 yıldır devam ediyor”

HAK-İŞ ve Hizmet-İş olarak Yozgat’ta 38 yıldır aralıksız var olduğumuzu kaydeden Arslan, “TBMM eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in Yozgat Belediye Başkanı olduğu dönemde 1984 yılında ilk örgütlenme çalışmalarımızı başlattık. Yozgat’ta HAK-İŞ varlığının temellerini atan bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Yozgat’ta iki belediye ile başladığımız yolculuğumuza bugün 52 iş yerinde örgütlü ve 1980 üyeye sahip bir şube olarak devam ediyoruz. Bu başarıya imza atan Şube Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HAK-İŞ olarak 7 milyon üyeye ulaşmak istiyoruz”

HAK-İŞ’in 750 bin üyesi bulunduğunu ve 7 milyon üyeye ulaşmak istediklerini belirten Arslan, “HAK-İŞ’in gücünü Türkiye’nin gücü olarak görüyorsak, bütün işçileri HAK-İŞ’te buluşmaya ve bunun için mücadele etmeye devam etmeliyiz. İsmimizde de geçen ‘HAK’ adalet demektir. Adaleti inşa etmek için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Tanrıverdi: “40 yıldır Yozgat’ta hep iyi niyet gördük”

Sendikamızın kuruluşundan beş yıl sonra Yozgat’ta örgütlenmeye başladığını hatırlatan Kurucu Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, “Yozgat’ta değişmeyen şey birlik, beraberlik ve Yozgatlıların yiğitlikleridir. 40 yıldır Yozgat’ta hep iyi niyet gördük.  “Önce insan önce insan” diyerek çıktığımız yolda başarımızın anahtarı, kuruluş değerlerimize sahip çıkmaktır. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ sadece sendika değildir, toplum hizmetkarlığı yapan bir anlayışa sahip sivil toplum örgütüdür” dedi.

Medeniyetimize, dindaşlarımıza ve soydaşlarımıza saldırılar var diyen Tanrıverdi, “Türkiye’de her zaman çatışma yaratmaya çalışanlar, darbeler yapamaya çalışanlar ve yapanlar olmuştur ama  biz HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak onlara boyun eğmedik. Her zaman milletimizin, devletimizin yanında dimdik ayakta olduk” şeklinde konuştu.

Özdemir: “HİZMET-İŞ demek huzur demek”

Divan Başkanı olarak konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, “Birlik ve beraberlik içerisinde nice Genel Kurullar yapmamızı niyaz ediyorum. HİZMET-İŞ demek huzur demek. Bizde sendikacılık bir dava, HAK-İŞ davasıdır.  Bu davanın olduğu hiçbir yerde kavga olmaz. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in olduğu yerde vatana, millete ve topluma zarar verilmez. Bizim tek amacımız 24 saat çalışanlara hizmet etmektir. Genel Başkanımız Mahmut Arslan liderliğinde sendikacılık anlayışı değişmiştir” ifadelerini kullandı.

Sendikamızın Türkiye’nin zirvesinde olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Özdemir, mücadelemizin liderlerine ve destek veren emekçilere teşekkür etti.

Sert: “HAK-İŞ’in ilkeleri etrafında hareket etmekten onur ve gurur duyuyoruz”

Yozgat Şubemizin 7. Olağan Genel Kurulu’nun tüm çalışanlara hayırlı olması temennisinde bulunan Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert ise, “HİZMET-İŞ Sendikamızda görev yaptığımız dönemde Yozgat’ta toplu iş sözleşmeleri süreçleri yürüttük. Yozgat’a yabancı değiliz. Ferman Başkanımızın Yozgat’ta kardeş sendikalarımız için yaptıklarını yakinen biliyoruz, kendine teşekkür ediyoruz. Öz Sağlık-İş Sendikası Türkiye’de 319 sendika içinde en büyük üçüncü işçi sendikası. HAK-İŞ’in ilkeleri etrafında hareket etmekten onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

Genel Kurulda Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Sendikamız Genel Merkez Kadın Komite Başkanı Hatice Ayhan ve Yozgat Şubemizin Kadın Komite Başkanı Arzu Yönel de birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Zararsız güven tazeledi

Yapılan Genel Kurul’da Yozgat Şube Başkanlığımıza yeniden Ferman Zararsız seçilirken, Şube Başkan Yardımcılarımız ise İsmail Ekici ve Cafer Durak oldu.