Ana Sayfa » Haberler » YILDIZ, KÖROĞLU TV’YE “ÜYELERİMİZE İSTİFA BASKISI”YLA İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

YILDIZ, KÖROĞLU TV’YE “ÜYELERİMİZE İSTİFA BASKISI”YLA İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, 9 Nisan 2019 tarihinde Köroğlu Tv’ye “üyelerimize yönelik istifa baskısı”yla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıldız, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ülkemize, milletimize ve bütün emekçilere hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Taşeron işçiliği sorununun HAK-İŞ, HİZMET-İŞ ve HAK-İŞ’e bağlı sendikaların mücadelesiyle çözüme kavuştuğunu belirten yıldız,  “Kadro kapsamı dışında tutulan KİT’lerde çalışan arkadaşlarımız için de mücadelemizi ısrarla sürdürüyoruz” dedi.

YILDIZ, ÜYELERİMİZE YÖNELİK BASKIYI KINADI

Bolu Belediyesi’nde çalışan üyelerimize istifa etmeleri için yapılan baskıyı gündeme getiren Yıldız, “Bolu Belediyesinde taşerondan kadroya geçen 800 arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız 1 yıldır sendikamız HİZMET-İŞ’e üyedir. Bu arkadaşların yetkileri alındı, toplu iş sözleşmeleri yapıldı. Ancak belediyede başkanının değişmesiyle birlikte sendikamızdan istifa ettirilmektedir. Bu durumu şiddetle kınıyoruz. Üyelerimiz üzerine baskı kuranlar bu davranışlarından vazgeçmelerini istiyoruz. İş yerlerine yaptığımız ziyaretlerde, üyelerimiz sendikamızdan ve imzaladığımız toplu iş sözleşmesinden memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Ancak üzerlerinde hissettikleri baskıdan dolayı üzülerek sendikamızdan ayrılmak ve diğer sendikaya üye olmak zorunda kalıyorlar” dedi.

“BOLU BELEDİYE BAŞKANI, ‘BİZİM TARAFIMIZDAN BASKI UYGULANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL’ DEDİ

Durum üzerine, yeni seçilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret ettiğini belirten Yıldız, “Sendikamıza üye olanlara baskı yapıldığını kendisine aktardık. Tanju Özcan, “Bizim hiçbir sendika ile ayrımımız yok ve hiçbir arkadaşımıza bizim tarafımızdan baskı uygulanması söz konusu değil” dedi. Özcan’a bu sözlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ancak diğer sendikanın işçilerin üzerinde kurduğu ve sanki yönetimin de talebiymiş gibi oluşturduğu baskı üyelerimizi tedirgin etmektedir. Bundan kesinlikle vazgeçmelidirler” dedi.

“PROBLEMLERİ KISA SÜREDE ÇÖZDÜK”

Bolu’da işçilerle ilgili problemleri kısa sürede çözdüklerini hatırlatan Yıldız, “Burada yıllarca yetkili sendika olan diğer sendika, Bolu Belediyesi’nde uzun yıllardır 5 ay 29 gün olarak çalışan geçici işçi arkadaşlarımızı mağdur etmişti. Bu arkadaşlarımız 6 ay kadrolu işçi olmalarına rağmen toplu iş sözleşmesinden yararlanamayarak mağdur edilmişti. Bu sorunlarını çözdük ve toplu iş sözleşmesinden faydalanmalarını sağladık. Tabiatın Kalbi şirketinde çalışan arkadaşlarımızın toplu sözleşmeden faydalanması ve diğer mağdur edilen arkadaşlarımızın sorunlarının çözülmesiyle, sendikamız ile üyelerimiz arasında güçlü bir bağ kurulmuştur. Şimdi üyelerimiz sendikamızdan zorla istifa ettirilmesinden dolayı tekrar mağdur edilmektedir” diye konuştu.

“BOLU BELEDİYESİ’NDEKİ ARKADAŞLARIMIZ SENDİKAMIZA ÜYELİKLERİNİ DEVAM ETTİRSİNLER”

Sendikamıza üye olan işçilerin tedirgin olmaması gerektiğini belirten Yıldız, “Arkadaşlarımıza mesajımız şudur; tedirgin olmayın. İşinizi kaybetme korkunuz olmasın. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaptığımız görüşmede arkadaşlarımıza hiçbir baskı yapılmayacağını söylediler. Arkadaşlarımızın sendikamıza üyelikleri devam etmelidir. Önümüzdeki dönemlerde en güzel toplu iş sözleşmelerini imzalayacağımızdan ve arkadaşlarımızın da huzurlu bir ortamda çalışacaklarından şüphem yok” ifadelerini kullandı.