Ana Sayfa » Haberler » YEREL YÖNETİMLERDE SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YEREL YÖNETİMLERDE SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamız HİZMET-İŞ’in 45. Yıl kuruluş dönümü etkinleri kapsamında ‘Yerel Yönetimlerde Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paneli’ gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen panele; HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Kırklareli Valisi Doç. Dr. Birol Ekici, Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir, Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız, Mehmet Keskin ve İdris Ersoy, Genel Sekreterimiz Oğuz Aksoy, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Doç. Dr. Cavit Demiral, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdinç Yazıcı, Genel Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyelerimiz, Şube ve İl Başkanlarımız ve Yardımcıları, Sendikamız Daire Başkanları ile uzmanlarımız katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Panelde Kırklareli Valisi Doç. Dr. Birol Ekici yerel yönetimlerin sürdürülebilir gelirleri konusunda, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı belediye şirketlerinin yapısı; sorunlar-fırsatlar konusunda, Doç. Dr. Cavit Demiral batıda sendikal hareketler hakkında ve Sendikamız Hukuk İşleri Daire Başkanımız Av. Kürşat Kaya ise belediye çalışanlarının özlük hakları konusunda sunumlarını gerçekleştirdi.