Ana Sayfa » Haberler » VAN ŞUBEMİZİN HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

VAN ŞUBEMİZİN HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

Van Şube Başkanlığımızın yeni hizmet binası, 11 Mart 2019 tarihinde törenle açıldı.

Açılışa Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, HAK-İŞ Van İl Başkanı ve Sendikamız HİZMET-İŞ Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Van İl ve Şube Başkanları, işyeri sendika temsilcilerimiz, komitelerimizin başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından bir açılış konuşması yaptı.

Van Şube Başkanlığımızın yeni hizmet binasının açılışında konuşan Genel Başkanımız Arslan, “HAK-İŞ olarak Türkiye’nin her yerinde örgütleniyoruz. Van’da da uzun bir sendikal geçmişimiz var. Hiçbir zaman bu bölgeden desteğimizi esirgemedik, esirgemeyeceğiz” dedi.

Arslan, Van’daki huzur ve normalleşmeyi önemsediğini belirti. HAK-İŞ’in Van’da örgütlü olmasının huzur ve barışa katkı yaptığını söyledi.

HAK-İŞ ve bağlı sendikaların Van’da önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini kaydeden Arslan, yeni hizmet binasının HAK-İŞ’e, HİZMET-İŞ’e, Vanlı emekçileri hayırlı olmasını diledi.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez de Van’ın en büyük sorununun işsizlik olduğunu belirterek, işsizlik sorununun çözülmesiyle birlikte diğer sorunların da çözüleceğini söyledi.

Emekçilerden Van’a sahip çıkmalarını isteyen Bilmez, Van Şubemizin yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni etti.

AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal da sendikaların, demokrasinin en büyük değeri olduğunu ifade etti.