Ana Sayfa » Haberler » TİS’TEN KAYNAKLANAN FİYAT FARKLARININ ÖDENMESİ İÇİN YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

TİS’TEN KAYNAKLANAN FİYAT FARKLARININ ÖDENMESİ İÇİN YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Maliye Bakanlığı tarafından, Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında toplu iş sözleşmesinden kaynaklanan fiyat farkının ödenmesine dair yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik 30 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

FARKLAR YÜKSEK HAKEM KURULU SÖZLEŞMELERİ ESAS ALINARAK ÖDENECEK

Yapılan yönetmelik değişikliği gereğince, ihale sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri 31.12.2017 tarihinde sona eren işyerlerinde/işletmelerde çalışanların ücret ve sosyal haklarının, 01.01.2018-02.04.2018 tarihlerini kapsayan geçiş döneminde, Yüksek Hakem Kurulu (YHK) sözleşmesi esas alınmak suretiyle ödenecek.

Yönetmelik gereği toplu iş sözleşmelerinden kaynaklanan farklar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından fiyat farkı kapsamında ödenecek.

GENEL BAŞKAN VEKİLİMİZ: “DÜZENLEME ÜYELERİMİZ VE ÇALIŞANLARA HAYIRLI OLSUN”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Vekilimiz, “Genel Başkanımız Mahmut Arslan’la birlikte 19 Mart 2018 tarihinde Maliye Bakanımız Naci Ağbal’a gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde konuyu dile getirmiştik ve bakanımızda konu hakkında çalışma yaptıracağını söylemişti. Yine daha önceki günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu ile yaptığımız görüşmelerde çözüm için çalışma yapılacağı bilgisini almıştık. Düzenlemenin gerçekleşmesi için gerekli çalışmaları yaptıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve bu düzenlemenin yapılabilmesi için büyük çaba sarf eden Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, konu ile ilgili bakanlıklarda çalışan tüm ekip ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Düzenlemenin, üyelerimiz ve çalışanlarımız adına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.