Ana Sayfa » FİLİSTİN VE KUDÜS’E DESTEK SENDİKAL DAYANIŞMA KOMİTESİ HABERLERİ » TBMM TÜRKİYE-FİLİSTİN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU KURUCU TANRIVERDİ’YE BÜYÜK ONUR

TBMM TÜRKİYE-FİLİSTİN PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU KURUCU TANRIVERDİ’YE BÜYÜK ONUR

TBMM Filistin Dostluk Grubu’nun kurucu Başkanı, HAK-İŞ Filistin ve Kudüs’e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Seyyidetül-Arz Vakfı’nın 15. Ödül töreninde Vakfın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi seçildi. Tanrıverdi, vakıf tarafından her yıl düzenlenen ödül için kurulan jüri heyetinin de üyesi oldu.

Merkezi Filistin’de bulunan Yeryüzü Hanımı Vakfı” tarafından her yıl Filistin’e çeşitli alanlarda destek veren kişiler için düzenlenen “Yılın Kişisi” ödül töreni, Ramallah kentinde gerçekleştirildi.

2019 yılında bu ödüle layık görülen Tanrıverdi, Vakfın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi seçildi.  Vakıf tarafından her yıl düzenlenen ödül için kurulan jüri heyetinin de üyesi oldu.

Kendisine verilen plaketi alırken konuşan Tanrıverdi; “Ödül vesilesi ile Filistinli kardeşlerimizle beraber olmaktan dolayı çok bahtiyarım. Türkiye halkının Kudüs ve Filistin aşkı, bir başka milletin buralara duyduğu sevgiye benzemez. Seyyidetül-Arz Vakfı’nın tarafıma tevdi ettiği bu plaketi her zaman Filistin’in haklı davasının yanında olan Kudüs sevdalısı aziz milletimiz adına alıyorum” dedi.

Tanrıverdi; “Filistin, İslâm ümmetinin onurudur. Filistin, Hz. Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Abdülhamit Han’ın bu ümmete mirasıdır. Onun için Filistin ve Mescid-i Aksa bizimdir, bizim için her şeydir. Kırmızı çizgimizdir. Türkiye olarak, Türk halkı olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri olarak, HAK-İŞ Konfederasyonu ailesi olarak; her zaman Filistin Devleti’nin ve halkının yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.