Ana Sayfa » Haberler » SENDİKAMIZ TARAFINDAN HAZIRLANAN ULUSAL MESLEK STANDARTLARI MYK YÖNETİMİNE SUNULDU

SENDİKAMIZ TARAFINDAN HAZIRLANAN ULUSAL MESLEK STANDARTLARI MYK YÖNETİMİNE SUNULDU

Sendikamız HİZMET-İŞ tarafından hazırlanan Toplumsal ve Kişisel Hizmetler, Sağlık ve Sosyal Hizmetler ile Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme sektör komitelerinde kabul edilen taslaklar MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunuldu.

Sendikamız HİZMET-İŞ ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) arasında, imzalanan “Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü” çerçevesinde Kar Kürüme ve Tuzlama Aracı Operatörü (Seviye 3), Trafik işaretleri Sinyalizasyon Operatörü (Seviye 3), Bina Görevlisi (Seviye 3), Numarataj Elemanı (Seviye 3), Hasta Yönlendirme Personeli (Seviye 3) olmak üzere beş meslekte ulusal standartlar hazırlandı.

Sendikamız HİZMET-İŞ’in alanında uzman kişilerle her meslek için ayrı ayrı düzenlediği çalıştaylar sonucunda ulusal meslek standartlarının taslakları ortaya çıkmıştır.

Toplumsal ve Kişisel Hizmetler, Sağlık ve Sosyal Hizmetler ile Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme sektör komiteleri ne sunulan bu taslaklar kabul edilerek MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmuştur.