Ana Sayfa » Haberler » PERSONELLERİMİZE YÖNELİK KURUM İÇİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ BAŞLADI

PERSONELLERİMİZE YÖNELİK KURUM İÇİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ BAŞLADI

Şube, İl ve Bölge Başkanlıklarımız da çalışan personellerimize 5-6 Nisan 2019 tarihleri arasında Emek Konukevi’nde verilen Kurum İçi Eğitim seminerimiz Genel Başkanımız Mahmut Arslan Başkanlığında başladı.

Eğitim Seminerimize Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra Genel Başkan Vekilimiz, Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Keskin, Halil Özdemir ve Celal Yıldız, Genel Sekreterimiz Ali Rıza Yılmaz, Şube, İl ve Bölge Başkanlıklarımız ve Genel Merkez uzmanlarımız katıldı.

Eğitim kapsamında “Asya Üye Takip Programı”, “Toplu İş Sözleşmesi Uygulamaları”, “Çalışma Mevzuatı”, “Muhasebe Takip Programının kullanımı, “Yetki Tespit işlemleri ve Atama İşlemleri”, “Toplu İş Sözleşmesi Uygulamaları”, “Çalışma Mevzuatı”, “Yazışmalar”, “Elektronik Belge Yönetim Sistemi”, “Sendika Bilgi Yönetim Sistemi” başlıklı sunumlar yapılacak.

Eğitim seminerimiz Eğitim ve Sosyal İşler’den sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in kişisel eğitimin ve personelin kendini geliştirmesinin önemine değindiği açılış konuşmasıyla başladı.

Şube, İl ve Bölge Başkanlıklarımız da çalışan personellerimize yönelik Hizmet İçi Personel Eğitim Programımızda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Sendikacılığı inandıklarımızı hayata geçirme mücadelesinde bir araç olarak görüyoruz. Bunu yaparken de emanete doğru sahip çıkmaya, doğru şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Personelin kişisel gelişimine dikkat etmesi gerektiğini kaydeden Arslan, “Tüm personelimiz yeni kurslara katılsın, lisansüstü eğitim alsın, kitap okusun, kendini geliştirsin, kendi alanında uzmanlaşsın istiyoruz. Kendini geliştirmek isteyen personelimize her türlü fırsat var, biz de katkı yapıyoruz” diye konuştu.

Sendikal mücadelede kendimizi daha ileri taşımanın önemine değinen Arslan, “Kendimizi sendikal mücadelede kendimize güvenerek, kendimizi değerli hissederek, yeteneklerimizi tam kapasite kullanarak daha ileriye taşımalı, kendimizi geliştirmeliyiz, her alanda eğitimlerimizi artırmalıyız” dedi.

“YETENEKLERİMİZİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ”

Kişisel yeteneklerimizin ortaya çıkarılması ile verimin yükseleceğini ve bireylerin özelliklerinin ortaya çıkacağını hatırlatan Arslan, “Daha verimli olacağımız alanların güçlendirilmesi gerekir. Yeteneklerin ortaya çıkarılmasında başkan yardımcılarımıza da büyük görev düşüyor. Yeni örgütlendiğimiz yerlerde, kendine has özelliklerini gözeterek ona göre yeni yöntemler geliştireceğiz. Yeni yöntemler geliştirmek,  dünyanın neresinde olursanız olun bilgiye ulaşmak artık çok kolay, kaynaklar sınırsız, internet sınırsız kaynak sağlıyor” dedi.

“SOSYAL MEDYAYI ETKİN KULLANMALIYIZ”

Sosyal medya araçlarının kullanım amacına uygun, yerinde kullanılmasının gerekliliğini hatırlatan Arslan, “Sosyal medya çok büyük, sınırsız bir mecra. Bu mecraların gücünün farkında olarak, amacına uygun, verimli, uygun bir dille kullanılması, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ vizyonuna ve misyonuna uygun hayırlara vesile olması için kullanmalı ve bu mecralardaki olumsuz içerikler talip edilmeli buralardaki uygunsuz içeriklere karşı birlikte hareket ederek gerekli duruş sergilenmeli” dedi.

“SENDİKAMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Sendikamıza sahip çıkmanın önemine değinerek bunun bir görev olduğunu belirten Arslan, “Sendikamıza sahip çıkmalıyız, inanç varsa imkanda vardır. Biz inandığımız için bugünlere geldik. Hayallerimiz olmalı. Geleceğe dair ideallerimiz olmalı. Umudumuzu kaybettiğimiz gün bittiğimiz gündür. Hayal kurmaya ve onları gerçekleştirmeye çalışacağız. Hayallerimizin, umutlarımızın gerçekleşeceğine inanıyorum. Sendikamızın bunları gerçekleştirecek potansiyeli var” diye konuştu.

ÖZDEMİR, TEŞKİLATLANMA ÇALIŞMALARIMIZ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, teşkilatımız ve teşkilatlanma çalışmalarımız hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Personellerimizi Sendikamızın görünmeyen kahramanları olarak değerlendiren Özdemir, özverili çalışmalarından dolayı personellerimizi tebrik etti.

YILDIZ, SENDİKAMIZIN MALİ İŞLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Sendikamızın mali işleri hakkında bilgi verdi.

Şube personellerimizin iş çeşitliliğinin çok olduğuna dikkat çeken Yıldız, “Şube personellerimiz örgütlenme çalışmalarından yazışmalara, şubemizin rutin işleri de olmak üzere pek çok konuyla ilgileniyorlar. Bütün personelimizi tebrik ediyorum” dedi.

GENEL MERKEZ UZMANLARIMIZ SUNUM YAPTI

Genel Merkez Teşkilatlanma Uzmanlarımız Aytekin Koç “Teşkilatlanma Biriminin Faaliyetleri”, Teşkilatlanma Uzmanımız Kadir Erkan Kuru “Teşkilatlanma Yetki Süreci ve Yetki Belgesi”, Teşkilatlanma Uzman Yardımcımız Ömer Sapmaz “Temsilci Atamaları”, Mali Müşavirlerimiz Adeviye Yeşiloğlu, İsmail Gülenç, Ayşe Aksu ve Metin Demir “Muhasebe Takip Programının kullanımı ve Sendikamızın Gelir ve Gider İşlemleri” , EBYS ve KYS Sorumlumuz  Hamdi Şahin “EBYS ve KYS” Üyelik İşlemleri Takip Birim Sorumlumuz Mahmut Kılıç “Sendika Otomasyon Sistemi ”, Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanımız Av. Muhammet Nurbaki Türkay ve Toplu İş Sözleşme Uzmanımız Yakup Türkalp “Toplu İş Sözleşme hükümleri” konularında sunumlar yaptılar.