Ana Sayfa » Haberler » ÖZ: 24 HAZİRAN SEÇİMİ İSLAM DÜNYASINI YAKINDAN İLGİLENDİRMEKTEDİR

ÖZ: 24 HAZİRAN SEÇİMİ İSLAM DÜNYASINI YAKINDAN İLGİLENDİRMEKTEDİR

Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin, bütün İslam dünyasını yakından ilgilendiren bir seçim olacağını söyledi.

24 Haziran seçimlerinin salt bir seçimden ibaret olmadığını ifade eden Öz, Türkiye ilk defa bu seçimlerin ardından istikralı bir yönetimin kapasını aralayacak” dedi.

Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, Van Şube Başkanlığımız tarafından düzenlenen iftar programında konuştu.

İftar programına Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz’ün yanı sıra, Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Abdullah Çalım ve Mehmet Eyyüp Acar, AK Parti Milletvekili Adaları Osman Nuri Gülaçar, Bilal Emre Yörük ve Malik Özbey, Van Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter Yardımcıları Mehmet Yaşar ve Salih Allahverdi, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, VASKİ Genel Müdür Yardımcıları Abdulvahap Gezgen ve Nazım Akman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, Van Şubemiz Kadın Komite Başkanı Fatma Şengül, Eski Van Belediye Başkanı Aydın Talay, Tuşba Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk ve Necla Orbayı, Gevaş Belediye Başkan Yardımcısı Behçet Altıntaş, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Sait Çakırtaş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Abdurrahman Çohaz, SGK İl Müdürü Abidin Göksoy, Bölge Hastaneleri Sağlık Hizmetleri Müdiresi Necla Yeşilova, Bölge Hastaneleri Mali Hizmetler Müdürü Şahabettin Işık, Bölge Hastaneleri Destek Hizmetler Müdürü İbrahim Koç ve müdür yardımcısı Ayhan Ergenç, Dursun Odabaş Tıp Merkezi Baş Müdürü Sefer Kuşan, müdür yardımcısı Süleyman Ayşin, muhasebe müdürü Nevzat Subaşı, Sendikamız üyesi işçiler, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar programında katılımcılara hitap eden Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekti.

İslam dünyasının sürekli baskı, tehdit ve saldırılara maruz kaldığını, özellikle Filistin’de İsrail’in vahşi saldırıları sonucunda her Ramazan ayında Müslümanların şehit edildiğini belirten Öz, bu durumun sebebini İslam dünyasındaki başsızlıkla açıkladı.

Başta Filistin ve Ortadoğu olmak üzere Osmanlı Devleti’nin 100 önce çekildiği topraklarda kan ve gözyaşının dinmediğini belirten Öz, “Maalesef yüz yıldır aynı trajediyi yaşıyoruz. Bundan sonraki yıllar içerisinde birlik ve beraberliğimizi sağlayamazsak yaşamaya da devam edeceğiz. Bu nedenle önümüzdeki 24 Haziran seçimleri ülkemiz, bölgemiz ve tüm İslam dünyası açısından son derece önemlidir. Çünkü bu seçim bütün Müslümanları ilgilendiren bir seçimdir” şeklinde konuştu.

“24 HAZİRAN İSTİKRARLI YÖNETİMİN KAPISINI ARALAYACAK”

Seçimlerin neler getirip götüreceğinin görmezden gelinemeyeceğini ifade eden Öz, 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk defa Türkiye geleceğe dönük olarak istikrarlı bir yönetimin kapısını aralayacak. Bu seçimin; bizden bir şeyler bekleyen, bu ülkenin geleceğinden umut besleyen Suriyeliler, Iraklılar, Mısırlılar, Filistinliler başta olmak üzere bütün İslam dünyasını yakinen ilgilendiren bir seçim olduğunu hepimizin görmesi ve bilmesi gerekiyor.  24 Haziran’da bölgemizde, ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan çatışmadan sağlıklı bir şekilde çıkmayı Mevla’m nasip etsin” dedi.

ÖZ, VANLILARDAN SEÇİMLERE İŞTİRAK EDEREK İRADELERİNİ OTAYA KOYMALARINI İSTEDİ

“HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak haktan ve adaletten yanayız” şeklinde konuşan Öz, herkesin seçimlere iştirak ederek iradesini otaya koymasını istedi.

EFEOĞLU: ÜYELERİMİZ EVİNE BİR EKMEK DAHA FAZLA NASIL GÖTÜRÜR HESABI İÇERİSİNDEYİZ

Van Şube Başkanımız Abdullah Efeoğlu da yaptığı konuşmada “Biz, üyelerimiz evine bir ekmek daha fazla nasıl götürür bunun hesabı içerisindeyiz” dedi.

Bir kısım sendikaların bölgenin politik durumunu kullanarak emekçileri mağdur ettiğini belirten Efeoğlu,  “Hiç kimsenin taşeron işçilere dönüp bakmadığı günlerde taşeron emekçisi kardeşlerimizin yanlarında yer aldık, onları üye yaptık. Bizden önceki sendikalar; işçilerin bir kısmını sendikalı yapıp bırakmışlar, hiçbir hak almadan bu insanlardan aidatlar kesiyorlardı. Ama Allah’a şükür biz kardeşlerimizin sözleşmelerini yaptık. Onların hesabına maaşları yattıktan sonra sembolik olarak 10 TL’lik bir aidat kestik. Bizim diğer sendikalarımızdan farkımız budur. Biz, üyelerimiz evine bir ekmek daha fazla nasıl götürür bunun hesabı içerisindeyken, bakıyoruz, temizlik işlerinde çalışan kardeşlerimizin bile ekmeğine göz koyacak kadar farklı düşünen sendikalar var” diye konuştu.

Programda AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ile AK Parti Van Milletvekili Adayı Osman Nuri Gülaçar da bir konuşma yaparak, gündemi değerlendirdiler.