Ana Sayfa » Haberler » OSMANİYE BELEDİYESİ İMAR A.Ş. İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ’IN KATILIMLARIYLA İMZALANDI

OSMANİYE BELEDİYESİ İMAR A.Ş. İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YILDIZ’IN KATILIMLARIYLA İMZALANDI

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, 25 Ekim 2022 tarihinde Sendikamız ile Osmaniye Belediyesi İMAR A.Ş. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Üyelerimizin yüzlerini güldüren toplu iş sözleşmesi törenine Yıldız’ın yanı sıra; Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Şube Başkanımız Kadir Çenet, Öz Güven-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sipahi,  Osmaniye Şubemizin Şube Başkan Yardımcıları, Osmaniye Belediyesi Müdürleri ve sendikamız üyesi emekçiler katıldı.

Sözleşmede emeği geçenlere teşekkür eden Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, “Bir toplu iş sözleşmesinin iyi bir sözleşme sayılması için bizim nazarımızda üç özelliğe sahip olması gerekir. Bunlardan birincisi toplu iş sözleşmesinden gelen haklarımızın zamanında ve tam ödenmesidir. İkincisi, iş barışını tesis etmesi,  üçüncüsü ise üyelerimizin iş güvencesini sağlamasıdır. Allah’a şükür Osmaniye Belediyesi İMAR A.Ş. de tüm tarafların katkı ve özverileriyle bunu sağlamayı başardık” dedi.

Törende konuşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise; “Değerli mesai arkadaşlarımıza, kıymetli ailelerine ve Osmaniyemize hayırlı olsun. Sözleşmeyle birlikte en düşük personel maaşına yüzde yüzün üzerinde zam yaparak 10 bin 300 liraya yükselttik. Mesai arkadaşlarımız adına sevinçliyiz, gururluyuz” şeklinde konuştu.