Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » ORDU VE ANKARA 5 NO’LU ŞUBEMİZİ KAPSAYAN EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ORDU VE ANKARA 5 NO’LU ŞUBEMİZİ KAPSAYAN EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamız, ‘Bölgesel Eğitimler’ kapsamında, Genel Başkan Yardımcımız  Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde Ordu ve Ankara 5 No’lu Şubelerimize yönelik eğitim semineri gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen seminere Keskin yanı sıra; Ordu Şube Başkanımız Nevzat Acu, Ankara 5 No’lu Şube Başkanımız Sinan Yılmaz, Şubelerimizin Başkan Yardımcıları, komite başkanları ve iş yeri sendika temsilcileri katıldı.

Keskin: “HAK-İŞ’in ve HİZMET-İŞ’in büyüklüğü üye sayısının çok ötesinde”

Sendikamızın iş yeri sendika temsilcilerini uç beyleri olarak gördüğünü söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Temsilcilerimiz iş yerlerinde HAK-İŞ’i, Sendikamızı, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ı ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizi temsil ediyor. Bu yüzden üstlendiğiniz görevler zor ve sorumluluk isteyen bir iş.  HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in büyüklüğü üye sayısının çok ötesinde. Bu gerçeğin getirdiği sorumlulukla, görevlerini layıkıyla ve hakkıyla yürüten temsilcilerimizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

“Türkiye’de en etkili, en uzun süreli grevlerde Sendikamızın imzası var”

Belediyelerin şirketlerinde çalışan işçilerin ücretlerinin imzalanacak toplu iş sözleşmeleriyle daha iyi hale geleceğini belirten Keskin, “Taşeron sisteminin bitirilmesi Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın mücadele azmi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu sayesindedir. Kadro sorununu çözmemizden sonra türlü engelleri birlikte aştık ve ilk defa serbest şekilde toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri yürüttük. Bundan sonra imzalayacağımız toplu iş sözleşmeleriyle üyelerimizin çalışma şartlarını daha da iyiye götüreceğiz. Bunun için birlikte mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sendikamızın uzlaşmacı tavrından dolayı haksız ithamlara maruz kaldığını söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Keskin, Türkiye’de en etkili, en uzun süreli grevlerde Sendikamızın imzası olduğunu söyledi.

“Hizmetlerimizin ve sendikamızın sahipleri sizlersiniz”

Kurumsal İletişim Dairemiz bünyesinde yeni kurulan birimlerimizin çalışmaları ve işleyişi hakkında bilgi veren Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Çağrı merkezimiz, üyelerimizin sendikamızla iletişim sorunlarını ortadan tamamen kaldırdı. Çağrı Merkezimizin daha verimli olabilmesi için sizlerin önerilerini önemsiyoruz. Bir diğer yeni kurulan birimimiz sosyal medya birimimizi sadece sorunlarımızı dile getirmek için oluşturduk. Kimseyi rencide etmeden kimse ile kavga çıkarmadan sadece emekçilerin sorunlarını gündeme taşımak için çalışıyoruz. Bir diğer yeniliğimiz mobil uygulamamız. Mobil uygulamamızı hem temsilcilerimizin yükünü hafifletmek hem de en kısa sürede üyelerimizin sorunlarına hızlı bir şekilde cevap olabilmek için hayata geçirdik. Bu hizmetlerin ve sendikamızın sahipleri sizlersiniz. Bu yenilikler hep beraber sahip çıkmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“Söylemler üzerinden yaptığımız işleri karalamaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz”

Sendikamızın örnek işlere imza attığını söyleyen Keskin, “Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı adına okul yaptırmaktan, Filistin’e yetimhane yapmaya kadar tüm örnek hizmetleri yapmak bizim sendikamıza düşüyor. Birilerinin söylemleri üzerinden yaptığımız işleri karalamaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Üyelerimizin adına iyi şeyler yapamaya çalışıyoruz” dedi.

Eğitimin ilk gününde Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in konuşmasından sonra Sosyal Medya Personelimiz Hatice Yiğit ‘Sosyal Medya’ konusunda, Eğitim Dairesi Uzman Yardımcılarımız Tansu Göksu ve Av. Bahadır Mısırlıgil ise ‘Toplu İş Sözleşmesi ve İş Hukuku’ konularında; ikinci gününde ise İletişim Uzmanı Rahim Aladağ ‘İletişim Eğitimi’ konusunda, Eğitimci-Yazar Vural Çakır ‘Herkesi İlgilendiren İyi İnsan’ konusunda birer sunum gerçekleştirdi. Eğitim, sınav ve sertifika töreninin gerçekleştirilmesiyle sona erdi.