Ana Sayfa » Haberler » MERSİN’DEKİ HAİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

MERSİN’DEKİ HAİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Mersin’de polis servis aracına yönelik bombalı araçla düzenlenen hain saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sendikamız HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Mersin’de polis servis aracına yönelik bombalı araçla düzenlenen hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Devletimizin bekası, milletimizin geleceğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik yapılan hain terör saldırılarının bir yenisini bu akşam Mersin’de yaşadık.

Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin hedefinin yine güvenlik kuvvetlerimiz olduğu anlaşılıyor. Amaçları toplumsal bütünlüğümüzü, birliğimizi, dayanışmamızı tahrip etmek olan bu hainlerin tuzağına asla düşmeyeceğiz.

Terörün amacına ulaşmasına izin vermeyeceğiz, pes etmeyeceğiz hedeflerine ulaşmasına fırsat vermeyeceğiz. Mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi herkesin apaçık bilmesini istiyoruz.

Milletimizin benzer terör saldırılarında ortaya koyduğu dayanışma, birlik ve beraberlik anlayışını aynı kararlılıkla devam ettireceğine inanıyoruz. Ülkemize yönelik içerde ve dışarıda tezgahlanan tuzakları her zaman olduğu gibi yine boşa çıkaracağız.

Güvenlik kuvvetlerimize yönelik olarak gerçekleştirilen bu hain saldırıyı bir kez daha kınıyor, sorumluların bir an önce yakalanarak gerekli cezaya çarptırılmasını temenni ediyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyor, yakınlarına ve milletimize geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz.”