Ana Sayfa » Haberler » MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN’DAN BOLU DİRENİŞİMİZE DESTEK

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN’DAN BOLU DİRENİŞİMİZE DESTEK

31 Mart seçimleri sonrası CHP’ye geçen Bolu Belediyesi’nde çalışan üyelerimizin baskıyla sendika değiştirmeye zorlanması ve 97 işçinin işten atılmasını protesto amacıyla başlattığımız oturma eylemimize destekler devam ediyor.

Bolu Belediyesi önünde altıncı gününde olan direnişimize, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın ve MEMUR-SEN teşkilatı tarafından destek ziyareti gerçekleştirildi. Ali Yalçın ve beraberindeki heyet Eylem Düzenleme Kurulu Başkanımız ve Genel Sekreter Yardımcımız Remzi Karataş tarafından karşılandı. Yalçın, eylemdeki üyemiz işçilere karanfil vererek, “Eyleminizde sonuna kadar yanınızdayız” dedi.

Yalçın, “İşten çıkarmaların kabul edilebilir bir tarafı yok. Emekçinin ekmeğine zarar verilmemeli. Başkanın nöbeti devralırken Kur’an-ı Kerim öpüp topluma düzgün mesajlar vermeye çalışırken, bu yaptığı yanlış işlerin hiçbir kitapta yeri yok. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak yürüttüğünüz bu direnişinizi sonuna kadar destekliyoruz. MEMUR-SEN olarak yanınızdayız. Direnişinizi son derece saygın bir davranış olarak görüyoruz. Direnişiniz kutlu olsun. Güç birliğinizi bozmayın. İnsanlar ekmeğiyle, onuruyla alınteriyle kıymetlidir, sizleri yürekten kutluyorum” diye konuştu.