Ana Sayfa » Haberler » Mamak Belediyesi’ndeki Taşeron İşçiler Sendikamıza Katıldı

Mamak Belediyesi’ndeki Taşeron İşçiler Sendikamıza Katıldı

Mamak Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerinin Sendikamıza katılması dolayısıyla bir toplantı düzenlendi.

Ankara / Mamak Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerinin Sendikamıza katılması dolayısıyla toplantı düzenlendi. 24 Mart 2014 Pazartesi günü yapılan toplantıya Sendikamız Genel Sekreteri Devlet Sert, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Zekeriya Koca, Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Celal Yıldız, Şube Kadın Komite Başkanı Arzu Tekin ve 600’ü aşkın taşeron işçisi katıldı.

Toplantıda, Mamak Belediyesi’nde faaliyet gösteren 6 taşeron firmanın çalışanları Sendikamız hakkında bilgilendirildi, soruları cevaplandırıldı.

Toplantıda konuşan Sendikamız Genel Sekreteri Devlet Sert, Sendikamıza gösterdikleri teveccühten dolayı taşeron işçilerine teşekkür etti.

Sendikamız Hizmet-İş’in Türkiye’nin 2. büyük sendikası olduğunu hatırlatan Sert, taşeron işçilerinin sendika üyesi yapılarak haklarının korunması ve güvence altına alınması için Sendikamız Hizmet-İş’in hem Hükümet nezdinde hem de işverenler nezdinde yoğun çalışma içerisinde olduğunu söyledi.

Taşeron işçilerinin Hizmet-İş’i tercihlerinin kendileri için büyük avantajlar sağlayacağını kaydeden Sert, Her üyemiz Sendikamız tarafından yaptırılan Ferdi Kaza Sigortası kapsamındadır. Her üyemizin üniversite okuyan çocukları gerekli koşulları karşıladığı takdirde Sendikamızın Eğitim Yardımından yararlanmakta, yine üyelerimizin ilkokulda okuyan bütün çocukları online eğitim imkanından ücretsiz yararlanmaktadır” dedi.

Sert, Sendikamızın başta engelliler, gençler ve kadınlar olmak üzere, kurulan komitelerle onların çalışma koşullarını iyileştirici çalışmalar yaptığını ifade eden Sert, diğer sendikalarda bulunmayan uygulamalar, üyelerimizi ayrıcalıklı kılmaktadır”diye konuştu.

Sendikamız Genel Teşkilatlanma Sekreteri Zekeriya Koca da e-devlet yoluyla sendikal üyeliğin 7 Kasım 2013’te başladığını hatırlatarak, aradan geçen 4,5 ayda Sendikamız Hizmet-İş’e 20 bin işçinin üye olduğu bilgisini paylaştı.Hak arama yolları kapalı olan taşeron işçilerinin modern bir köle gibi çalıştırıldığını ifade eden Koca, Örgütlenmenin önündeki tek engel işverenlerdir. Üye yaparken kimse işinden olmasın diye de bir alt yapı oluşturuyoruz. Sendikamıza hoş geldiniz, birliğimiz daim olsun diye konuştu.