Ana Sayfa » Haberler » KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİMİZ GALA YEMEĞİ İLE SON BULDU

KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİMİZ GALA YEMEĞİ İLE SON BULDU

Sendikamızın 45. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri düzenlenen gala yemeği ile son buldu.

Yemek programına, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Kurucu Genel Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Genel Başkan Vekilimiz Halil Özdemir, Genel Başkan Yardımcılarımız Celal Yıldız, Mehmet Keskin ve İdris Ersoy, Genel Sekreterimiz Oğuz Aksoy, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Çelik-İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcıları Bayram Sakartepe ve Mehmet Kaderli, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir- Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Genel Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyelerimiz, Şube ve İl Başkanlarımız ve Yardımcıları, Sendikamızın Kurucu Üyeleri, HAK-İŞ’e bağlı Sendikaların Genel Başkanları, Yöneticileri, Daire Başkanlarımız ve basın mensupları katıldı.

“45 yıldır yolumuz, hedefimiz, ideallerimiz değişmedi”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “45 yıl önce Türkiye sendikal hareketine genel işler işkolunda yeni bir sendika kurmak için yola çıkan dava adamlarının bugün aramızda bulunması bizim için büyük şans. 45 yıl önce yola çıkanlarla yolculuğumuza birlikte devam ediyoruz, bu bizim için gururdur. 45 yıldır yolumuz, hedefimiz, ideallerimiz değişmedi. Rabbim dayanışmamızı, kardeşliğimizi, birlikteliğimizi daim etsin” dedi.

“En büyük nimet, en büyük servet vefalı olmaktır”

HİZMET-İŞ’te varolan birlik ve kardeşlik havasına vurgu yapan Arslan, “Kurucu Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi ile yirmi sene beraber çalıştık. Ayrılıkların, kavgaların, çatışmaların, kişisel çıkarların, menfaat ilişkilerinin, egoların zirveye çıktığı dönemlerde biz omuz omuza mücadele etmeyi başardık. Bizim, bizden sonraki kuşaklara bırakacağımız, en büyük nimet, en büyük servet vefalı olmaktır. Bu vefa çizgimizi kaybetmeden, inancımızdan vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz. Bu gecenin bizim için en büyük anlamı kardeşliğimizdir” şeklinde konuştu.

BBP Genel Başkanı Destici: “HAK-İŞ ve Bağlı Sendikalarımız Her Zaman Milli İradeden Yana Tavır Koymuştur”

Sendikamızın 45. Yıl dönümünün hayırlara vesile olmasını temenni eden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici: “HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ ülkemiz, emek dünyası, çalışma hayatı çok önemli ve kıymetli emek örgütleridir. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ işçilerimizin haklarını korumanın yanında önce ahlak ve maneviyat diyen bu ülkenin kültürüne, bu ülke insanının inancına sahip çıkan örgütlerdir. Onun için sizler bizim için kıymetlisiniz. Milli iradeye darbe vurulmaya çalışılan dönemlerde HAK-İŞ ve bağlı sendikalarımızın nasıl milli iradeden yana tavır koyduğunu hepimiz biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurucu Başkanımız Tanrıverdi: “Hiçbir Zaman İşçiye Ayrı İşverene Ayrı Konuşmadık”

Kurucu Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi: “İlk günkü anlayışımızla 45 yıldır yolumuza devam ediyoruz. 1979’dan bu yana önümüze birçok engeller geldi ama bunların hiçbiri bizi yıldırmadı daha ileri götürdü. Yolumuza düşe kalka ama dost doğru devam ettik. Hiçbir zaman işçilerden habersiz toplu iş sözleşmesi imzalamadık. Hiçbir zaman işçiye ayrı işverene ayrı konuşmadık. Biz bu yola inançla ve samimiyetle çıktık” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yanılmaz: “HAK-İŞ: İşçilerin hakkını savunurken işverene zulüm etmeyeceğiz diyen anlayışın adıdır”

AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, “HİZMET-İŞ’in 45 kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. 45 yıl önce bir temel atıldı bu temelde hak ve hakikat vardı. ‘İşçilerin hakkını savunurken işverene zulüm etmeyeceğiz’ diyen anlayışın adıdır HAK-İŞ. HİZMET-İŞ kurulduğu günden bir yana belediyelerde çalışan kardeşlerimizin hakkını savunurken, bir taraftan da ülkemizin önüne engel olmak isteyenlere karşı koymuştur” ifadelerini kullandı.

Öz Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci: “HAK-İŞ’i HAK-İŞ Yapan Sendikaların Başında HİZMET-İŞ Sendikası Gelmektedir”

‘HAK-İŞ’li olmak bu ülkede ve dünyada ayrıcalık’ diyen HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “HAK-İŞ’i HAK-İŞ yapan sendikaların başında HİZMET-İŞ Sendikası gelmektedir. Üye sayısıyla, ekonomik katkısıyla, özverili çalışmalarıyla her alanda HAK-İŞ’i temsil etme noktasında HİZMET-İŞ’İn göstermiş olduğu hassasiyet ve gayret bugün HAK-İŞ’i Türkiye’nin ve dünyanın en önemli ve en etkin işçi konfederasyonlarından biri yapmıştır. HAK-İŞ bu ülkenin olmazsa olmazıdır” dedi.

Kurucu Üyemiz Yıldırım: “HİZMET İŞ’in 45. Kuruluş yıldönümünde aranızda bulunmaktan şeref duyuyoruz”

Kurucu Üyemiz Ebubekir Yıldırım, “Kurucuları arasında bulunmaktan dolayı kendimi bahtiyar hissettiğim HİZMET İŞ’in 45. Kuruluş yıldönümünde aranızda bulunmaktan şeref duyuyorum. Zor ve çetin şartlar altında bir kelebeğin kanat çırpışı misali kurduğumuz örgütlü mücadelemizin sizin ellerinizde tüm Türkiye’yi kucaklayan emek örgütüne dönüşmüş olmasının gururunu yaşıyorum. Görüyorum ki HİZMET İŞ, dün olduğu gibi bugün de zorlukları dayanışmayla aşıyor, sorunları örgütlenerek çözüyor. Ben bize bu onuru yaşatan bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sakartepe: “HİZMET-İŞ Camiası Rekabeti Bile Ahlaklı Yapar”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe, “HİZMET-İŞ camiası rekabeti bile ahlaklı yapar. Sendikamızın 45 yılı mübarek olsun. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’in nice 45 yıllara erişmesini temenni ediyorum. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ hak mücadelesinde bizleri dünyada temsil ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Program, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.