Ana Sayfa » Haberler » KESKİN’DEN, İBB ÖNÜNDE EYLEMDEKİ EMEKÇİLERE DESTEK

KESKİN’DEN, İBB ÖNÜNDE EYLEMDEKİ EMEKÇİLERE DESTEK

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işten atılmaları protesto etmek ve işe iade talebiyle işçiler tarafından başlatılan oturma eylemin 113. gününde destek ziyaretinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 17 Aralık 2019 tarihinde Saraçhanedeki İBB binası önündeki eylemcileri ziyaret ederek işçilerle sohbet etti.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Yardımcımız Keskin, “Evine ekmek götürmek için çalışan emekçi kardeşlerimizin işleri bir SMS ile ellerinden alındı. İmamoğlu göreve geldiği günden bu yana çelişkiler içerisinde, bir yanda aylardır belediye binası önünde eylem yapan emekçiler var, diğer yanda personel alımı ilanı için sıra bekleyen yüzlerce insan var. Sendikamız haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan emekçilere desteğini devam ettiriyor. HİZMET-İŞ olarak onların haklı mücadelesinde sonuna yanlarında olacağız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yönetiminin bu durumu gözden geçirmesi ve bu duruma son vererek seçimden önce verdiği sözleri tutmasını istiyoruz” dedi.