Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » KESKİN: TEMSİLCİLER, SENDİKAL MÜCADELEMİZİN NEFERLERİDİR

KESKİN: TEMSİLCİLER, SENDİKAL MÜCADELEMİZİN NEFERLERİDİR

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, İstanbul 5 ve İstanbul 8 No’lu Şubelerimizin katıldığı bölgesel eğitim seminerinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, sendikal mücadelede en önemli görevlerden birinin işyeri sendika temsilciliği olduğunu ifade ederek, “İşyeri Sendika Temsilcilerimiz, sendikal mücadelemizin neferleridir. Üyelerimizle işyerlerinde bire bir temas halinde olmaları onların sorumluluklarını artırmakta, kendilerini sürekli geliştirmeyi gerekli kılmaktadır. Bu gerçekten hareketle, HİZMET-İŞ Sendikası olarak şube ve il başkanlarımızla birlikte temsilcilerimize yönelik eğitim programlarımızı aksatmıyor, aksine sürekli hale getiriyoruz” dedi.

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, HİZMET-İŞ Sendikamızın 6-9 Kasım 2017 tarihleri arasında Yalova’da, İstanbul 5 ve İstanbul 8 No’lu Şubelerimizin katıldığı bölgesel eğitim seminerinde konuştu.

Eğitim Seminerine HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı ve İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman, İstanbul 8 No’lu Şube Başkanımız Taner Duran, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Oğuz Aksoy, işyeri sendika temsilcilerimiz ve şubelerimizin komite başkanları katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, işyeri sendika temsilcilerimizi, sendikal mücadelemizin neferleri olarak niteledi. “Biz, kanunlar çerçevesinde mücadale ediyoruz. Sendikal mücadelenin tarafları var, yasaları var, kuralları var. Temsilcilerimiz bütün bunları iyi bilmek durumundadır. Özellikle kendi işyerlerini kapsayan toplu iş sözleşmesinin maddelerini, başkalarına sormayı gerektirmeyecek şekilde bilmek zorundadırlar. İşyeri sendika temsilcilerimiz bilgileriyle güven vermek durumundadır. Aksi halde temsilci olmanın bir ehemmiyeti olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Güçlü olmanın yolunun bilgili olmaktan geçtiğini belirten Keskin, “Bu gerçeğin farkında olarak eğitimlerimizi ve yayınlarımızı bir okul gibi devam ettiriyoruz” dedi.

Keskin’in konuşmasından sonra Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ile Hukuk Müşavirimiz Av. Oğuz Aksoy birer sunum yaptılar.

Seminerde HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı ve İstanbul 5 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Şişman ile İstanbul 8 No’lu Şube Başkanımız Taner Duran da konuşma yaptılar.

İstanbul 8 No’lu Şube Başkanımız Duran, Genel Başkan Yardımcımız Keskin’e eğitim seminerinin anısına bir tablo hediye etti.

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verildi.