Ana Sayfa » Haberler » KESKİN, MARMARA BÖLGE BAŞKANLIĞIMIZIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINA KATILDI

KESKİN, MARMARA BÖLGE BAŞKANLIĞIMIZIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, 22 Mayıs 2019 tarihinde Marmara Bölge Başkanlığımızın düzenlediği iftar yemeğinde üyelerimizle bir araya geldi.

İftar programına Keskin’in yanı sıra, Marmara Bölge Başkanımız Adem Bıdı, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat, İstanbul 6 Nolu Şube Başkanımız Serdar Cafer Özkul, İstanbul 3 Nolu İETT Şube Başkan Yardımcısı Uğur Erkol, Marmara Eski Bölge Başkanımız Mustafa Taştekin, Öz Sağlık- İş İstanbul İl Başkanı Adem Yavuz, Öz Güven-Sen İstanbul İl Başkanı Hüseyin İpek, ÖzÇelik-İş İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Çolak, Öz Finans-İş İstanbul Avrupa Şube Başkanı Mümin Evren, Öz Büro-İş İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Temel Yazıcı, Öz Çelik-İş 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Şam, işyeri sendika temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

İftar programına katılanları selamlayan Keskin, “Mübarek Ramazan Ayı’nda bizleri bir araya getiren Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Bu bereketli iftar sofraları vesilesiyle, kardeşlik ortamını yeniden teneffüs etme imkânı buluyoruz. Bu vesileyle kardeşlik halkamızı genişletiyor, sıklaştırıyor ve sağlamlaştırıyoruz. İftar programını düzenleyerek gelenekselleştirerek aramızdaki manevi birlikteliği sağlayan bölge başkanımız ve yönetimine teşekkür etmek istiyorum. Yeni buluşmalara, yeni örgütlenme çalışmalarına ve hayırlı sonuçlara esile olmasını temenni ediyorum” dedi.

TÜM İSLAM COĞRAFYASINA SORUMLUYUZ

Dinimizin bireyselliği yasakladığını vurgulayan Keskin, “İslamiyet toplumsallığı öne çıkararak, kendimiz için yaptıklarımızdan ziyade, başkaları için yaptıklarımızı önemser. Bu yüzdendir ki, cemaat olmayı, dayanışmayı ve yardımlaşmayı öğütler. Bir birey olarak bizi ailemizden, çevremizden, şehrimizden, milletimizden, ülkemizden, coğrafyamızdan ve dahası tüm İslam coğrafyası ve dünyadan sorumlu kılıyor” şeklinde konuştu.

HİZMET-İŞ KENDİSİNE İHTİYAÇ DUYANLARA HİZMET EDER

Sendikamızın bir mum gibi çevresine ışık tuttuğunu belirten Keskin, “HİZMET-İŞ kendine ihtiyaç duyanlara hizmet etmektedir. Sanılmasın ki, bizler şu an burada sadece birbirimizle beraberiz. Bizler şu an Filistinli kardeşlerimizle de beraberiz. Ülkemize sığınan Suriyeli ve Iraklı kardeşlerimizle beraberiz. Afrika’nın kurak topraklarında oruç tutan kardeşlerimizle beraberiz. Bizim gündemimizde onlar var. Teşkilatımızla, üyelerimizle mazlumların, ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alma onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

10 BİNE YAKIN ÜYEMİZ BASKI VE TEHDİTLE İSTİFA ETTİRİLDİ

31 Mart seçimleriyle yönetimi değişen bazı CHP’li ve HDP’li belediyelerde üyelerimize yönelik sendika değiştirme baskıları yapıldığını hatırlatan Keskin, “1 Nisan’dan bugüne 10 bine yakın üyemiz baskı ve tehditle istifa ettirilmiştir. Bazı belediyeler baskı ve tehditle yetinmemekte, üyemiz emekçileri işten atmaktadır. Bu gayri ahlaki durum, acımasızca devam ettirilmektedir. Antalya’da Bolu’da İstanbul/Esenyurt’ta, Manisa/Akhisar’da, Zonguldak/Ereğli’de, Artvin’de, Artvin/Şavşat ve Fındıklı’da, Bilecik’te, Bilecik/Bozüyük ve Pazaryeri’nde, İzmir/Ödemiş ve Menderes’te zorla istifa ettirilen üyelerimiz, zoraki olarak başka sendikalara üye yapılmıştır. Buradan, emekçilere baskı yapan belediye başkanlarımızı tekrar uyarıyor ve kınıyorum. Kendilerini emeğe ve emekçiye saygıya davet ediyorum. İftarımızın Sendikamızda, ülkemizde, bölgemizde ve tüm İslam dünyasında huzur ve kardeşliği pekiştirmesini temenni ediyor, şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, tekrar hepinizi saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.

Marmara Bölge Başkanımız Adem Bıdı da iftar yemeğine katılanlara bir selamlama konuşması yaptı.