Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » KESKİN: EĞİTİMLERİMİZİN VERİMLİLİĞİNE İNANIYORUZ

KESKİN: EĞİTİMLERİMİZİN VERİMLİLİĞİNE İNANIYORUZ

Sendikamızın Şube, İl ve Bölge yöneticileri, işyeri sendika temsilcileri ve komite başkanlarını kapsayan bölgesel eğitim seminerlerimiz devam ediyor.

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Eğitim Seminerimiz İstanbul 4 Nolu Şube Başkanlığımız, Edirne, Çanakkale ve Tekirdağ İl Başkanlıklarımız ile Marmara Bölge Başkanlığımızın katılımlarıyla Yalova’da gerçekleştirildi.

Eğitim Seminerimize Keskin’in yanı sıra İstanbul 4 Nolu Şube Başkanımız Reşat Kaya, Edirne İl Başkanımız Emre Promet, Çanakkale İl Başkanımız Vedat Yılmaz, Marmara Bölge Başkanlığımızdan Adem Bıdı, Hacı Çevik, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, Hukuk Müşavirimiz Kürşat Kaya, işyeri sendika temsilcilerimiz ve şubelerimizin komite başkanları katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, düzenlenen eğitim programlarının verimliliğine inandığını belirterek, “Verimli olacağına inandığımız için eğitimlerimizi devamlı yapıyoruz. Sendikamız HİZMET-İŞ bildiğiniz gibi Temmuz ayında yayınlanan istatistiklerde 206 bin 592 üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi Sendikası oldu. Türkiye’nin en büyüğü olma noktasındaki mücadelemizde bize destek olan başta siz işyeri temsilcilerimiz olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eğer büyük olmanın sorumluluklarını bilirsek, zirveye çıkmanın ne kadar zor olduğunu ama zirvede kalmanında daha büyük zorluklar yaşatacağının idraki içerisinde olabilirsek yolumuza emin adımlarla devam ederiz” dedi.

Keskin, Sendikamızın eğitim seminerlerinin sadece bölgesel eğitim seminerlerinden ibaret olmadığını ifade ederek, “İşyeri eğitim seminerleri, kurum içi çalışanlarımız için verilen eğitim seminerleri olmak üzere düzenli bir şekilde eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Düzenlediğimiz işyeri eğitim seminerleri ile taşeron olarak çalışan yaklaşık 6 bin arkadaşımızla bir araya geldik. Türkiye’nin en büyük Sendikası olduğumuz gibi örgütlülük bakımından da en büyük sendikasıyız” diye konuştu.

Ülkemizin kanayan yarası olan ve son günlerde gündemden de hiç düşmeyen taşeron konusunda da açıklamalarda bulunan Keskin, “2014 yılında ciddi bir kararlılıkla taşeron arkadaşlarımızın dertlerine çare olmak adına bir kampanya başlattık, taşeron gerçeği ülkemiz için ciddi bir sorun. Başlatmış olduğumuz kampanyayla taşeronda çalışan arkadaşlarımızın da insan onuruna yakışır ücret almaları, insan yerine konmaları için genişletilmiş bir toplantı ile yola çıktık. İnanın şu an sahada konuşan sendikalar, konfederasyonlar bizimle alay ediyorlardı. Şükürler olsun şimdi geldiğimiz noktaya bakarsanız, toplu sözleşmelerimiz çıktı, toplu sözleşmeden doğan farklarımızı alıyoruz bunlar tabiki yeterli değil, bütün sorunlarımızı çözmüş değil, yılların sorunu kolay kolay çözülecek bir durum değil” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcımız Keskin’in konuşması sonrasında Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli ile Hukuk Müşavirimiz Av. Kürşat Kaya katılımcılara sunum yaptılar.

Seminerde İstanbul 4 Nolu Şube Başkanımız Reşat Kaya, Edirne İl Başkanımız Emre Promet, Çanakkale İl Başkanımız Vedat Yılmaz, Marmara Bölge Başkanlığımızdan Adem Bıdı konuşma yaptılar.

Katılımcılara “Katılım Belgesi”nin verildiği seminerde, bir de sınav yapılarak başarılı olanlar ödüllendirildi.