İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR’DE YETKİMİZE HAKSIZ İTİRAZ BİR KEZ DAHA REDDEDİLDİ

HİZMET-İŞ,

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR VE BAĞLI İŞYERLERİ İLE İŞTİRAKLERİNDE

TEK YETKİLİ SENDİKA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı işyerleri ile iştiraklerinden İETT Genel Müdürlüğü, İSPARK, İSTON, İSFALT, İSBAK ve KÜLTÜR AŞ işyerlerinde HİZMET-İŞ sendikamıza verilen toplu iş sözleşmesi yetki tespitine itiraz, bir kez daha reddedilerek, söz konusu işletmelerde HİZMET-İŞ Sendikamızın Tek Yetkili Sendika olduğuna karar verildi.

İtiraz ikinci kez reddedildi

İstanbul 2. İş Mahkemesi 3 Mart 2022 tarihinde, toplu iş sözleşmesi yetki tespitine itirazları haksız bularak davayı reddetmişti.

İşkolumuzda örgütlü bazı sendikalar ve yetki tespitine konu işverenler tarafından haksız itirazlarla istinafa götürülen dava, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 29. Hukuk Dairesi tarafından da reddedildi.

Böylece, HİZMET-İŞ Sendikamızın İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı işyerleri ile iştiraklerinden İETT Genel Müdürlüğü, İSPARK, İSTON, İSFALT, İSBAK ve KÜLTÜR AŞ işyerlerinde Yetkili Tek Sendika olduğu bir kez daha tescil edildi.

Emekçiler daha fazla mağdur edilmemeli

Sendikamıza verilen yetki tespitine itiraz ederek çalışanların mağduriyetine sebep olan sendikaların, Mahkeme kararına saygı duymalarını, sorumlu davranmalarını ve karara tekrar itiraz etmeyerek emekçileri daha fazla mağdur etmemelerini bekliyoruz.

Karar hayırlı olsun

Karar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı işyerleri ile iştiraklerinden İETT Genel Müdürlüğü, İSPARK, İSTON, İSFALT, İSBAK ve KÜLTÜR AŞ işyerlerinde çalışan üyelerimize hayırlı olsun.