Ana Sayfa » Haberler » İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE 4. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE 4. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile HİZMET-İŞ Sendikamız arasında yürütülen 4. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşme süreci başladı.

Yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmesine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcıları Hüseyin Eren ve Eyüp Karahan işveren adına katılırken, sendikamız adına Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, İstanbul 6 No’lu Şube Başkanımız Serdar Cafer Özkul ve İstanbul 7 No’lu Şube Başkanımız Hüseyin Topçu katıldı.

Belediye daire başkanları, MİKSEN (Mahalli İdareler Kamu İşverenleri Sendikası) yetkilileri ile İstanbul 6 ve 7 No’lu Şubelerimizin yönetim kurulu üyeleri de görüşme masasında yer aldılar.

Görüşmelerin ikinci oturumu 26 Şubat 2018’de gerçekleştirilecek. Görüşmeler sonrası imzalanacak olan toplu iş sözleşmesi ise 1 Mart 2018 tarihi itibariyle geçerli olacak.

Yürütülen görüşmeler hakkında bilgi veren Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, görüşmelerin karşılıklı anlayış içerisinde yürütüldüğünü belirterek, yine karşılıklı anlayış içerisinde sonuçlanacağını kaydetti.

HİZMET-İŞ Sendikamızın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 8, belediye iştiraklerinden İETT’de ise 21 yıldır örgütlü olduğunu hatırlatan Öz, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinde örgütlülüğümüz bizlere her zaman güç ve güven vermiştir. Bugün, 4. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizin ilk oturumunu bu karşılıklı güç ve güven içerisinde gerçekleştirdik. Bundan sonraki oturumlarımız da aynı duyarlılık ve anlayışla tamamlanacaktır. Görüşmeler sonucunda başarılı bir sözleşmeye imza atacağımıza gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKAN VEKİLİMİZ ÖZ, GENEL SEKRETER YARDIMCISI EREN’İ TEBRİK ETTİ

Genel Başkan Vekilimiz Öz, toplu görüşme oturumu sonrası, 9 Mart 2018 tarihinde emekliye ayrılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren’e bir vazo hediye ederek, emekliliğini erkenden kutladı.