Ana Sayfa » Haberler » İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI’NDA İŞYERİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI’NDA İŞYERİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin başkanlığında İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda İşyeri Eğitimi Semineri gerçekleştirildi.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda İşyeri Eğitimi Semineri gerçekleştirildi. 6 Kasım 2017 tarihinde Adalet Sarayı Konferans Salonunda gerçekleştirilen İşyeri Eğitim Semineri’ne Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Genel Başkan Danışmanımız Yahya Düzenli, İETT 3 No’lu Şube Başkanımız Mustafa İluk, Hukuk Müşavirimiz Av. Emre Bodur, İşyeri Sendika Temsilcilerimiz Neşe Dereli ve Zübeyir Eşregül ile adalet sarayında çalışan temizlik ve danışma personeli üyelerimiz katıldı.

Üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen işyeri eğitim seminerinde konuşan Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Hükümetin üzerinde çalıştığı taşeron işçilerle ilgili düzenlemeye dair medyada yayımlanan haberlerin kesinlik arzetmediğini belirterek, söz konusu haberlerin bir nabız yoklaması olarak servis ediliyor olabileceğini söyledi.

Medyaya servis edilen haberlerde “kamu çalışanı” kavramının kullanıldığına dikkat çeken Keskin, “Kamu çalışanı kavramı ile daha önce önerilen Özel Sözleşmeli Personel statüsü arasında bir fark yoktur. Eğer düzenleme kamuoyuna yansıdığı şekliyle, yani kamu personeli statüsünü içerecekse bu, eksik bir düzenleme olacaktır. Sorun kökünden çözülmeli ve bütün taşeron emekçilere işçi statüsünde kadro verilmelidir” dedi.

Taşeron sorununu politikanın gündemine HİZMET-İŞ Sendikamızın yerleştirdiğini ve 2014 yılında verilen hakların HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikamızın katkılarıyla sağlandığını hatırlatan Keskin, çalışmaları taşeron işçiler tüm haklarına kavuşuncaya kadar sürdüreceklerini söyledi.

İşyeri Eğitim seminerinde Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, İETT 3 No’lu Şube Başkanımız Mustafa İluk ve Hukuk Müşavirimiz Av. Emre Bodur, Anadolu Adalet Sarayı’nda çalışan taşeron işçi üyelerimizin sorularını cevapladılar.