Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Eğitim Seminerleri » İSTANBUL 13 VE 14 NO’LU ŞUBELERİMİZ İLE ZONGULDAK İL BAŞKANLIĞIMIZI KAPSAYAN EĞİTİM SEMİNERİMİZ BAŞLADI

İSTANBUL 13 VE 14 NO’LU ŞUBELERİMİZ İLE ZONGULDAK İL BAŞKANLIĞIMIZI KAPSAYAN EĞİTİM SEMİNERİMİZ BAŞLADI

Sendikamızın ‘Bölgesel Eğitimler’ kapsamında İstanbul 13 ve 14 No’lu Şubelerimiz ile Zonguldak İl Başkanlığımıza yönelik olarak gerçekleştirdiği eğitim semineri, Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Keskin’in konuşmalarıyla başladı.

Bolu’da gerçekleştirilen Eğitim seminerine; Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, İstanbul 13 No’lu Şube Başkanımız Kenan Erüklü, İstanbul 14 No’lu Şube Başkanımız Kürşad Çakmak, Zonguldak İl Başkanımız Nihat Oruç, Şubelerimizin ve İl Başkanlığımızın Başkan Yardımcıları, komite başkanları, temsilcilerimiz ve Sendikamızın uzmanları katıldı.

Keskin: “Belediyelerimizin Bütün Birimleri Pandemi Döneminde Canla Başla Çalıştı”

Bir arada olmanın eğitimin bir parçası olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, “Pandemi tüm hayatın akışını değiştirdi. Eğitim seminerlerimizde bu süreçten etkilenerek aksadı ancak bugün yine beraberiz. Pandemi döneminde belediye çalışanlarının iş yükü diğer çalışanlara göre daha çok arttı. Ulaşım birimlerimiz, temizlik birimlerimiz, cenaze birimlerimiz vs. belediyelerimizin bütün birimleri bu dönemde canla başla çalıştı. Sokağa çıkma yasağının olduğu dönemlerde belediye çalışanları sokağa çıkmak zorundaydı. Bu dönemde çalışan tüm belediye emekçilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

“Üyelerimizi Daha Fazla Dinleyeceğiz”

Temsilcilerimizin HAK-İŞ’i temsil ettiklerini belirten Keskin, “Temsilcilerimizin her sorunu çözme olanağı olmuyor bunun farkındayız. Ancak burada sizlere düşen görev üyelerimizi önemsemek ve onların sesi olmaktır. Üyelerimizi daha fazla dinleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Biz Ülkemizden ve Milletimizden Tarafız”

Sendikamızın öncü olmak zorunda olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Keskin, “Sadece sayısal büyüklük yetmiyor, yaptıklarınızla da öncü olmak zorundayız. Kavga ederek sendikacılık yapma dönemi fiilen bitti. Biz kavgayı değil diyalogu savunuyoruz. Bununda başarısını sahada görüyoruz. Biz ülkemizden ve milletimizden tarafız. Bugüne kadar uzlaşmacı tavrımızdan ötürü olmadık yakıştırmaları yapanlara şunu iyi anlatmak lazım; bu sendika Türkiye tarihinde en büyük grevleri ve eylemleri yapan bir sendikadır” ifadelerini kullandı.

HAK-İŞ ve sendikamızın çalışmalarıyla çözüme kavuşan kadro meselesi üzerindeki algı çalışmalarının maksatlı olarak çıkarıldığını söyleyen Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, alınan kadronun faydasının gelecekte görüleceğini ve tüm emekçilerin bu sisteme sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

“Sendikacılıkta Yeni Bir Yol Açmaya Çalışıyoruz”

Sendikaların sorun çözme konusunda gücünü üyelerinden aldığını ifade eden Keskin, “Üyelerimizin iyi ve kötü günlerinde yanında olursak, üyelerimizde her zaman bizim yanımızda olur. Sendikacılık ve temsilci olmak fedakarlık isteyen işlerden olduğu için zor. HİZMET-İŞ Sendikası’nda bu görev daha da zor. Çünkü bir sendikacılıkta yeni bir yol açmaya çalışıyoruz. Sendikacılık geçmişte yok etme üzerine kurgulanmış. Bundan dolayı kapatılan iş yerleri olduğunu biliyoruz. O düşüncede kaybeden yine işçiler olmuştur. İş yoksa işçi yok, işçi yoksa sendika yok. Biz hiçbir zaman tek taraflı düşünemeyiz” dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin’in konuşmaları sonrası; Kurumsal İletişim Daire Personelimiz Hatice Yiğit sosyal medya konusunda, Eğitim Daire Personellerimiz Av. Bensu Hilal Özdemir, Av. Şeymanur Türkoğlu ve Asaleddin Yıldız hukuki ve toplu sözleşme konularında birer eğitim sunumu gerçekleştirdi.